Francie ukázala obrovskou sílu, chválí Rajnoch. Proč je podle něj MS v zimě možná lepší než v létě?

Francie ukázala obrovskou sílu, chválí Rajnoch. Proč je podle něj MS v zimě možná lepší než v létě?
ROZHOVOR

Všichni čekali, jak tahle flotila zvládne plout bez jednoho z hlavních kapitánů, zda se v rozbouřeném katarském moři nezačne přece jenom kymácet. Při její první plavbě však absence vítěze Zlatého míče Karima Benzemy znát nebyla. Francouzi to zvládli i bez něj, Australany smázli 4:1 a udělali tak první a základní krok k obhajobě titulu. Jak se zápas líbil fotbalovému expertovi Janu Rajnochovi a co soudí o tom, že se šampionát hraje těsně před Vánoci?

“Řekl bych, že v úvodu Austrálie Francii trochu zaskočila. Dala úvodní gól a byla nebezpečná, po vyrovnání se už ale sesypala. Od té chvíle byla Francie jasně lepší, ukázala obrovskou sílu,“ vyzdvihl Rajnoch kvality obhájce, který před čtyřmi lety v Rusku předváděl ofenzivní smršť.

“Je vidět, že se tým od té doby příliš nezměnil. Naopak ještě vyzrál a byl doplněn o novou dravou krev. Všichni se samozřejmě obávali, co s ním udělá ztráta Benzemy, která prostě bolí. Na druhou stranu, Benzema nebyl na mistrovství ani před čtyřmi lety a Francie zvítězila i bez něj. Kvalita ofenzivní trojice Mbappé - Giroud - Dembélé, pod nimi Griezmann s Rabiotem, je zkrátka úžasná. Teď jde jen o to, zda je Francie až tak dobrá, nebo Austrálie hrála prostě špatně,“ poznamenal expert O2 TV Sport a vyzdvihl osobu trenéra Didiera Deschampse.

“Mistrovství světa vyhrál jako kapitán, pak i jako trenér, jeho příběh je úžasný. Dřív tam byl nějaký spor mezi Giroudem a Mbappém, dnes se tam však tihle dva objímají jako největší kamarádi. Myslím, že zrovna Deschamps je přesně ten muž, který mančaft dokáže spojit,“ konstatoval Rajnoch.

Proti téhle skvěle řízené armádě tak protinožci neměli žádné šance na úspěch. “Ve druhé půli to už bylo na jednu bránu, Francouzi jim nepůjčili balón. Určitě jsme sledovali jedno z nejsilnějších mužstev celého šampionátu. Navíc se skvělým Mbappém, který byl hodně vidět,“ vyzdvihl bývalý elitní stoper, jenž hodně věří i Brazílii. A nezatracoval by ještě ani Argentinu s Německem, tedy celky, které si na úvod základních skupin připsaly nečekané porážky.

Rajnoch se zároveň zastavil i u netradičního listopadového termínu, v němž se letošní mundial hraje. “Tím, že se koná v půlce sezony, může být forma většiny hráčů lepší než obvykle. Jsou na vrcholu sil, zvlášť když mezi ligovými soutěžemi a samotným mistrovstvím proběhla jen týdenní pauza. V tomhle směru je to lepší než v létě, kdy před šampionátem fotbalisté měsíc jenom trénují a často vypadnou z rytmu. Stojí to za zamyšlení. I když na druhou stranu chápu, že kvůli výběru pořadatelské země kouká na tohle MS hodně lidí skrz prsty,“ pousmál se na závěr.