Horší začátek jsme si ani nemohli představit, teď musíme vše vyhrát, zní z německé kabiny

Horší začátek jsme si ani nemohli představit, teď musíme vše vyhrát, zní z německé kabiny
OBSAHUJE OHLASY

Německo jako by zažívalo déjà vu. Přesně před čtyřmi lety vstoupilo do mistroství světa v Rusku prohrou a všichni víme, jak to nakonec dopadlo... Tehdy z toho nebyl ani postup ze skupiny a nyní to vypadá, že by se ne tak dávná historie mohla opakovat. 

Porážka 1:2 s papírově výrazně slabším Japonskem jako by zrcadlila nedávný propadák Argentiny a pro Německo konkrétně i zklamání, k němuž došlo před čtyřmi lety. 

Družina trenéra Flicka začala přitom utkání proti asijskému outsiderovi velmi aktivně. V prvním poločase jej do ničeho nepustila a sama dala dvě branky. Pouze ta druhá byla následně videorozhodčím odvolána kvůli ofsajdu. I takováto "maličkost" se ovšem později ukázala jako klíčová. 

Po změne stran přišla na straně Japonska zřejmě krutá sprcha. Původně nevýrazný tým začal být natolik živý, hbitý a aktivní, až byl brankář Neuer nucen vytáhnout své nejlepší zákroky. A to byl v první půli zcela bez práce. 

Aktivita Japonců nakonec nesla své ovoce. Jednogólové manko bylo nejdříve smazáno a pak se výsledek otočil na jejich stranu. Hráči Německa rázem ztuhli a oči valil i sám trenér. 

„Horší začátek turnaje bychom si ani nemohli představit. Tohle je pro nás ohromné zklamání," lamentoval kouč Flick na tiskové konferenci. Špatně se mu přitom hledala ta správná slova. Všem se pochopitelně vrací zážitek z Ruska...

„Před čtyřmi lety jsem u toho nebyl a nechci, abychom se tím zabývali. Teď máme sami svůj vlastní osud ve svých rukou a musíme se postarat, že ten špatný začátek dokážeme ještě zvrátit. Proti Španělsku musíme využít šance. Kvalitu, abychom postoupili do playoff, určitě máme," burcoval a žádal od svého týmu, aby ukázal patřičný charakter.