Mikloško se nyní na trhu moc nerozvášní: V zimě přijde jeden, možná dva hráči, ale to by asi bylo maximum

Mikloško se nyní na trhu moc nerozvášní: V zimě přijde jeden, možná dva hráči, ale to by asi bylo maximum

S jakými plány vstupuje nyní desátý Baník do zimního období? Sportovní šéf ostravské značky Luděk Mikloško se s hlavním trenérem slezského áčka Pavlem Hapalem shodli na tom, že současnému kádru věří.

Podle slov šedesátiletého funkcionáře z Bazalů není důvod jakkoliv panikařit a dělat překotná rozhodnutí, s tím, že s nástupcem Pavla Vrby mají stejný názor i na to, že jde mužstvo herně nahoru.

"Jsem přesvědčen o tom, že ani současná zlepšená výkonnost není maximem tohoto mužstva. Věřím, že na jarní část budou hráči ještě lépe připraveni a že se budeme tabulkou šplhat nahoru. Ano, máme určité posty, které je potřeba zdvojit a víc o nich přemýšlet i s ohledem na budoucnost, ale už jsem mluvil o tom, že zimní přestupy jsou složité a často zbytečně předražené, protože hráči mají platné smlouvy. A přivádět hráče, o kterém bychom nebyli jasně přesvědčeni, že je to hráč pro základní sestavu, nechceme a nebudeme. Naopak využijeme čas k tomu, abychom současné hráče Baníku ještě lépe poznali a dokázali z nich vytěžit maximum. Uvidíme, jak bude probíhat jarní část, během níž budeme zároveň intenzívně a hlavně osobně sledovat hráče, kteří by přicházeli pro případné letní posílení kádru v úvahu. Chci, abychom měli každého hráče, o němž bychom v budoucnu uvažovali, kompletně vyskautovaného a vysledovaného. Nyní v zimě může dojít k tomu, že přijde jeden, možná dva hráči, ale to by asi bylo maximum," avizoval v interview pro web fcb.cz sportovní ředitel Baníku.

Ohledně jarních ambic ale mistr Česka z roku 2004 na nic nerezignuje, ba naopak. Laštůvka, Kuzmanovič a spol. mají podle jeho názoru kvalitu na to, aby se na jaře před nadstavbou dostali do horní skupiny, která pak bude hrát už jen mezi sebou. "Samozřejmě ale v této chvíli ještě nevíme, co bude s Plavšičem a s Caduem, kteří jsou v Baníku na hostování do konce sezony, ale jak Slavia, tak i Plzeň si je může v zimě stáhnout. Nemáme to plně ve svých rukou," připomněl Mikloško.

Ohledně Ladislava Almásiho, který je největší útočnou hrozbou soudobého Baníku, se zatím nic moc neděje a první muž sportovního úseku FCB by si dokázal přestavit jeho setrvání nejen pro následující jarní část...

"Budeme dělat všechno proto, aby všichni tito hráči v Baníku zůstali. V tom jsme zcela zajedno i s majitelem klubu panem Brabcem. V případě Laca Almásiho to v rukou máme. Zastávám názor, že ještě půjde výkonnostně nahoru. Letní přípravu mu hodně zkomplikovala zranění, ale pokud se teď podaří stoprocentně ho na jaro připravit, bude těch gólů dávat zase víc. Věřím, že jsou v něm ještě obrovské rezervy a chtěl bych, aby v Baníku ještě rok nebo i dva roky zůstal a své předpoklady pokud možno beze zbytku naplnil," doplnil představitel Baníku.

Ten se mimochodem vyjádřil i na adresu nejlepšího střelce ostravského béčka Timofjeva Barkova. Ten by ještě dle jeho tvrzení v áčku hned tak zářit neměl a v úvahu prý připadá hostování v lepší soutěži, než je MSFL.

"Je faktem, že má pořád ještě opravdu velké rezervy, na kterých musí pracovat, pokud se chce výkonnostně posunout. Možná by mu prospělo hrát pravidelně v nějakém týmu, ve kterém by dostal více prostoru nejen se ještě více rozehrát, ale taky na sobě ještě víc zapracovat."

Ani slávistický pažit, ani plzeňská plocha. Nejlepším ligovým trávníkem se po pěti letech opět chlubí na Letné