Vlastník Zlína Červenka sáhl po nejlepším volném kouči: Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub

Vlastník Zlína Červenka sáhl po nejlepším volném kouči: Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub

I když byl s uvolněnou zlínskou lavičkou spojován v poslední době zejména Petr Rada, velezkušený kouč s minulostí u obou slavných pražských"S" od rozdělané práce na dejvické Julisce odcházet nebude a ševce převezme někdo jiný.

V pondělí podle informací sport.cz podepíše smlouvu na zlínské Letné rodák z nepříliš vzdáleného Přerova Pavel Vrba, jenž už je po svém konci v Baníku Ostrava bez angažmá celou řadu týdnů. Sportovnímu šéfovi Zdeňku Grygerovi se tak povedl velmi pěkný tah, který aspiruje na překvapení měsíce.

"Jsem moc rád, že jsme se s Pavlem Vrbou domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který pozvedne naše mužstvo v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat, a dosáhneme na kýženou záchranu. Každý trenér, který toho má tolik za sebou, občas někde skončí předčasně. Já jsem přesvědčený, že mu to ve Zlíně sedne. Nabízí se paralela s Michalem Bílkem, který u nás před časem restartoval trenérskou kariéru. Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub," vzkázal vlastník Zdeněk Červenka.

Majitel ševců se domnívá, že v Baťově městě nemají tak špatný kádr, aby byli v tabulce předposlední, nicméně nějaké posily podle jeho slov asi v zimě budou muset přijít. Tím spíš, že je jistotou odchod ofenzivně laděného Lamina Jawa.

V pátek 25. listopadu ale ještě povede žlutomodrý celek se sérií pěti porážek v řadě tandem Vít Vrtělka - Petr Jiráček. Vrbův návrat do FORTUNA:LIGY pak bude velmi pikantní, neboť první jarní kolo zavane do Zlína právě Baník Ostrava. Jeho další moravská anabáže bude jistě zajímavá i kvůli tomu, že  se ho ryze záchranářské práce dlouho netýkaly.

Ani slávistický pažit, ani plzeňská plocha. Nejlepším ligovým trávníkem se po pěti letech opět chlubí na Letné