Nic proti Priskemu, ale já si stejně myslím, že by Sparta měla mít českého trenéra, míní Lafata

Nic proti Priskemu, ale já si stejně myslím, že by Sparta měla mít českého trenéra, míní Lafata

Možná jste si všimli, možná ne. Bývalý kouč letenského "S" Andrea Stramaccioni před pár dny veřejně zalitoval, že svého času během své sparťanské mise nejednal jinak se současným lídrem jihočeského Olešníku a stále nejlepším střelcem rudých v evropských pohárech Davidem Lafatou.

To, že se mu ohledně kanonýra nepovedlo odhadnout situaci, si dodnes vyčítá. Podle svých současných slov neměl souhlasit s nápadem, že dvanáctinásobného šampiona Česka přebuduje, aniž by mužstvo pořádně zmapoval. V současnosti jednačtyřicetiletý exreprezentant totiž tehdy pořád hrál dobře a dával góly...

A co reakce samotného "Lafiho", jenž odehrál svůj poslední duel v sedmé části metropole v květnu 2018? "Celý projekt se spoustou nových hráčů a cizinců v čele se Stramaccionim neměl od začátku šanci na úspěch. Jestliže se mi teď trenér omlouvá, nešlo přece jen o něj. Měl kolem sebe hodně lidí, kteří mu to měli říct," vrátil se k pár let starých momentůml v rámci interview pro sport.cz odchovanec Dynama České Budějovice.

Jedné věci si však na římském rodákovi s historií v Interu Milán či Panathinaikosu Atény cení a sice upřímnosti a rovnému. jednání. "Nepříjemné věci mi dokázal říct na rovinu. Když mě třeba nezařadil do nominace, vysvětlil mi to mezi čtyřma očima," přiblížil na konto šestačtyřicetiletého Itala.

Jak se dívá na dalšího zahraničního šéfa Sparty Briana Priskeho, který zakončil podzimní část na třetí příčce tabulky a postupem do čtvrtfinále MOL Cupu?

"Nic proti němu, ale já si stejně myslím, že by měla mít českého trenéra. Přesto budu držet palce, aby se Spartě i s ním dařilo. Závěr podzimu trochu vylepšil dojem, ale určitě se nemůže hodnotit jako úspěšný. Hlavně kvůli vyřazení hned v předkole evropského poháru a ztrátě na čelo ligové tabulky. Kluci, kteří přišli za Dočkala nebo Hložka nejsou tolik kreativní. Posily byly také vybrány dřív než trenér, což není běžné," upozornil Lafata, jenž je sám zvědavý, zda Sparta dokáže na konec podzimu navázat a pokračovat na vítězné vlně. 

Ani slávistický pažit, ani plzeňská plocha. Nejlepším ligovým trávníkem se po pěti letech opět chlubí na Letné

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.