Penalta to nebyla. Možná to odpískali proto, že to bylo proti Ronaldovi, cítil křivdu kouč Ghany

Penalta to nebyla. Možná to odpískali proto, že to bylo proti Ronaldovi, cítil křivdu kouč Ghany
OBSAHUJE OHLASY

Ghana se v rámci skupiny H letošního světového šampionátu v Kataru postavili v Douhá na odpor Portugalsku, se kterým nakonec prohráli i ve druhém vzájemném zápase. Jihoevropský favorit nakonec uspěl 3:2 a po prvním kole vede svou skupinu, zatímco africké země cítila po závěrečném hvizdu křivdu vinou odpískané penalty, která poslal soupeře do vedení.

V sestavě Portugalska nechyběl kapitán Cristiano Ronaldo, který se ve čtvrtečním utkání mohl blýsknout hned několika góly. Již v desáté minutě špatně zpracoval kolmici od Otávia a přes vyběhnutého brankáře už míč do sítě neprotlačil. Po půlhodině pak někdejší tvář Manchesteru United přeci jen dostala balon do sítě, ale americký sudí gól neuznal pro útočný faul.

Po změně stran zvýšila Ghana svou aktivitu, ale z vedoucí trefy se radoval soupeř po sporném momentu. Salisu ve vápně přistrčil Ronalda a sudí Elfath nařídil pokutový kop, který kapitán jihoevropské země proměnil. Stal se tak prvním hráčem, který se prosadil na pěti světových šampionátech.

„Penalta to nebyla, každý viděl, že Salisu zahrál míč. Možná to odpískali proto, že to bylo proti Ronaldovi. Je v tom bordel. Těší mě ale, jak jsme se z toho zvedli," řekl trenér Ghaňanů Otto Addo. Následovala zajímavá přestřelka, která ale vyzněla lépe pro Portugalsko, které nakonec uspělo 3:2.

„Měli jsme jasný herní plán, který jistou dobu fungoval. Byli jsme pevní, ale penalta pak změnila celé utkání. Na druhou stranu nás to nepoložilo. Dokázali jsme se vrátit do hry, dali jsme dva góly a mohli dokonce vyrovnat. Mám radost z toho, jaký jsme předvedli výkon. Můžeme na tom stavět v dalších zápasech," řekl André Ayew, který se nyní se svými spoluhráči připraví na pondělní utkání s Uruguayí.