Máme kvalitu porazit každého, říká kapitán Ghany. Portugalsko mělo prý štěstí

Máme kvalitu porazit každého, říká kapitán Ghany. Portugalsko mělo prý štěstí

Před zápasem s Jižní Koreou usedl za stůl k tiskové konferenci kapitán Ghany André Ayew a hned dal volný průchod svým emocím. Nejenže jej stále štve čtvrteční porážka s Portugalskem (2:3), ale navíc byla prý nezasloužená.

Ghana předváděla až do úvodní branky soupeře týmový, ale také velmi defenzivní výkon. Teprve až penalta Cristiana Ronalda donutila africký celek se otevřít a zahájit protiútok.

Zápas se vyvíjel tak, že „Black Stars“ sice nejprve vyrovnaly na 1:1, ale následně se nechaly dvakrát prolomit a prohrávaly 1:3. V závěru už jen snížily na celkových 2:3. Tomuto výsledku ovšem prý hodně napomohl „zaujatý“ sudí.

„Fotbal je sportem, ve kterém platíte za chyby. Jak za ty, které uděláte vy sami, tak i za ty, které udělá někdo jiný. Například muž s píšťalkou,“ pronesl kapitán ghanské reprezentace André Ayew.

„Neříkám, že jsme proti Portugalsku měli vyhrát, ale prohrát jsme si rozhodně nezasloužili. V tom utkání se udála spousta věcí, které jsme nemohli ovlivnit,“ naznačil, že mnohé výroky arbitra na hřišti nebyly správné.

„V každém případě jsme ukázali charakter. Znám svůj tým a své spoluhráče velmi dobře. Víme, že máme kvalitu a můžeme porazit každého. Naprosto každého. A to hned v dalším zápase chceme ukázat,“ burcoval Ayew jak sám sebe, tak i své týmové kolegy, na něž bude toto pondělí čekat utkání s Jižní Koreou. Ta na úvod skupiny remizovala s Uruguayí.