Lov exbarcelonských pětatřicátníků začal. Beckham lanaří na Floridu Fábregase, Suáreze i Messiho

Lov exbarcelonských pětatřicátníků začal. Beckham lanaří na Floridu Fábregase, Suáreze i Messiho

Ambiciózní americký tým Inter Miami, jehož spoluvlastní již několik let David Beckam, se sice dokázal probojovat do posledního play-off MLS, nicméně skončil v něm velice brzy.

I proto se bude ve floridském Fort Lauderdale opět posilovat a Kieran Gibbs, Blaise Matuidi či Gonzalo Higuaín, kteří byli součástí kádru anglického trenéra Philipa Nevilla v uplynulém ročníku, podle všeho nebudou poslední známé tváře, které čtyři roky starým klubem prošly.

Na Miami mají v současnosti uvažovat hned o třech exbarcelonských pětatřicátnících, které postupně zavál fotbalový život na různá místa.

Inter je podle The Times i přes nedávný návrat do rodné země spojován s "kanibalem z Ajaxu" Luisem Suárezem, který v posledních týdnech a měsících střílel branky za Nacional a v minulosti tak činil nejen v Katalánsku, ale i v Atlétiku Madrid či Liverpoolu.

Další prvoligové štace by se mohl dočkat i španělský středopolař Francesc Fábregas, který se po odchodu z Monaka přesunul do Serie B, kde se ho před startem ročníku 2022/2023 ujalo Como, v jehož trikotu doposud zasáhl do osmi duelů.

Britský list pak připomíná, že blízko přestupu za oceán by měl být i argentinský kapitán Lionel Messi, který se o víkendu podílel gólem a asistencí na důležitém skalpu Mexika.

Pařížský kontrakt doběhne Messimu v červnu 2023 a i když je vydatně spojován také se Spotify Camp Nou, velmi reálný má být údajně i americký scénář.

Messi už v roce 2020 v jednom z tehdejších rozhovorů prozradil, že vždy toužil po tom, aby si mohl vyzkoušet život ve Spojených státech a zažít, jaká je tam liga. Zároveň ale přiznal, že netuší, zda se to vůbec může stát.

Sám však má na Miami jedno ze svých letních sídel, které pravidelně navštěvuje v rámci dovolených a v dialogu s tamní značkou už měl být před pár měsíci dokonce i jeho otec.

V Interu mají být údajně přesvědčeni o tom, že s nimi podepíše lukrativní smlouvu již po světovém šampionátu v Kataru a pod Eiffelovkou pak jen dokončí ročník.

Rekordman v počtu Zlatých míčů by se měl stát samozřejmě nejlépe placeným hráčem v historii Major League Soccer s týdenní gáží necelých 50 milonů korun.

Barcelona ocejchovala Depaye cenovkou, za kterou může v lednu z Camp Nou. Kolik požaduje?