Na Vysočině si nemohou dovolit zaplatit za útočníka 2 nebo 3 miliony korun. Navíc přijdou o nadějného odchovance

Na Vysočině si nemohou dovolit zaplatit za útočníka 2 nebo 3 miliony korun. Navíc přijdou o nadějného odchovance

Sportovní ředitel Jihlavy Lukáš Vaculík by na jaře rád viděl na svém týmu jasnou herní tvář a rozestavení. Nový kouč Vysočiny Ondřej Smetana by podle něj měl ordinovat ofenzivní fotbal, vytvářet na soupeře tlak i šance a hlavně je proměňovat.

"Proč si nedat za cíl vyhrát jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY?," zaznělo z úst jihlavského funkcionáře na webu fcvysocina.cz.

Vaculíka mrzí, že klub nejspíš přijde o nadějného odchovance Vojtěcha Křišťála, který se poohlíží po lepším angažmá. "V létě mu skončí smlouva a my jsme se s ním nedohodli na jejím prodloužení. Nabídka byla v souladu s naší sportovní vizí a ekonomickými možnostmi, hráč ji však neakceptoval. Agentura mu nyní shání angažmá. Raději budou dostávat přednost hráči, kteří mají pro klub z dlouhodobějšího hlediska větší perspektivu," nastínil představitel osmého týmu tabulky.

Ohledně posílení postu útočníka je rozpolcen. I když vzešli z jihlavské akademie např. Jiří Klíma, Stanislav Tecl, Michael Rabušic, Jan Kliment či Matěj Vydra, aktuálně už to s odchovanci až taková hitparáda není. "Nadále jsem přesvědčen o velkého potenciálu Araujo-Wilsona a Talla. Současně na trhu nevidím vhodného a dostupného hráče, který by se pohyboval v našich ekonomických možnostech. Nemůžeme si dovolit zaplatit za útočníka dva nebo tři miliony korun. Zároveň mi koncepčně nedává smysl přivézt hráče na hostování, který za půl roku odejde vykopaný zpět do mateřského klubu a my ožehavý post střelce a útočníka budeme řešit znovu. Nejsem ani nakloněn příchodu drahého zkušeného útočníka, který už je za zenitem výkonnosti. Raději budu vychovávat a trpělivě pracovat s hráči, které tu máme," avizoval Vaculík, který na zimní přípravu počítá i s nadějnými teenagery Dominikem Farkou a Filipem Šanclem.

Tím by sice příchody skončit neměly, leč žádný velký vítr by kabinou prolétnout neměl. "Z vydařeného hostování v třetiligovém Velkém Meziříčí se na přípravu vrátí ofenzivní záložník Tomáš Franěk. S ohledem na možný odchod Křišťála nelze vyloučit, že nás v zimě doplní hráč na post krajního obránce. V kádru nyní máme 22 fotbalistů, všichni mají platné smlouvy a každý hráč by měl dostat příležitost. Pokud s hráči máme efektivně pracovat, tak soupisku nemůžeme zbytečně nafukovat. Je ale jasné, že se případnému vhodnému posílení na postu, kde nás bude tlačit bota, bránit nebudeme," uzavřel jihlavský ředitel. 

Zaujmou Kováče? Čtyři zahraniční hráči, kteří právě teď usilují o smlouvu v Pardubicích

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.