Kozákův nový rok? Po konci ve Slovácku může zamířit do nedalekého Zlína a poprat se o záchranu

Kozákův nový rok? Po konci ve Slovácku může zamířit do nedalekého Zlína a poprat se o záchranu

Osmý tým fotbalového podzimu Slovácko se dohodlo na rozvázání smlouvy s letní posilou, útočníkem Liborem Kozákem.  

Přicházel jako zkušená alternativa do útoku pro evropské poháry, odchází jako jeden z méně úspěšných přestupových tahů české ligové štiky. Angažmá vytáhlého útočníka s minulostí v nejvyšší italské soutěži a reprezentačními starty se na východní Moravě nevydařilo. Kozák v dresu Slovácka nastoupil do 15 soutěžních zápasů (11 ligových a 4 v pohárové Evropě), ve kterých vstřelil 2 branky, důvěru Martina Svědíka si nicméně nezískal a po pouhém půlroce se tak s Městským fotbalovým stadionem Miroslava Valenty loučí. 

„S Liborem jsme se dohodli na ukončení smlouvy. Nehrál všechny zápasy a jak klub, tak i hráč jsme cítili, že to není úplně ono. Každopádně musíme Liborovi poděkovat, že nám i tak pomohl, vstřelil vyrovnávací branku na 3:3 v domácím zápase proti Partizanu Bělehrad a jeho branka na půdě olomoucké Sigmy zajistila Slovácku důležité tři body po výhře 2:1. Přejeme Liborovi hodně štěstí v dalším angažmá a jeho fotbalové kariéře,“ uvedl pro webové stránky klubu  sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

Stěhování by pro Kozáka, který s fotbalem začínal v Opavě, nicméně nemuselo být velký problém, když podle na začátku prosince publikovaných informací má mít o působení průrazného útočníka velký zájem nedaleký Zlín a jeho nový kouč Pavel Vrba. Od Slovácka třicet kilometrů vzdálený regionální rival je po podzimu na barážové příčce s šestibodovou ztrátou na pozice zajišťující klidné léto. A po loňském odchodu Tomáše Poznara do polské Termalicy mu právě tento typ útočníka schází. Pomůže Kozák Zlínu zachraňovat nejvyšší soutěž?