Mrzí mě, že v sestavě Zlína není více odchovanců jako za našich časů, říká bývalý kapitán ševců Železník

Mrzí mě, že v sestavě Zlína není více odchovanců jako za našich časů, říká bývalý kapitán ševců Železník

Exslávista Lukáš Železník se rozloučil s profesionálním prostředím velmi brzy. I když mu je pořád teprve 32 let, jeho poslední štací byl celek FC Slezský Opava, za něhož naposledy hrál v roce 2020.

Byť se začal bývalý kapitán zlínských ševců nedlouho po ukončení kariéry věnovat prodeji sportovních vozů, na fotbal úplně nezanevřel...

"Jednu sezonu jsem hrál krajský přebor ve Slušovicích, kde jsem začínal. Slíbil jsem jim to, ale nestíhal jsem. Z útoku jsem se stáhl na stopera. Po roce jsem musel skončit. Časově jsem to nedával. Bylo mi blbé hrát a netrénovat," vrátil se k nedávné minulosti idnes.cz citovaný někdejší forvard Hlučína či Mladé Boleslavi.

Poté však vpadl do úplného pralesa, kde už se tolik trénovat nemusí. "Ještě jsem se vrátil do rodné Neubuze, hrajeme nejnižší třídu. Přemluvili jsme s bráchou taťku a v prvním kole jsme si zahráli společně všichni tři," přidal Železník, jenž se dost věnuje i hokeji.

A jak se dívá na podzimní trápení svého srdečního Zlína, jenž ho vychovat a aktuálně je v tabulce až předposlední? Pochopitelně by byl rád, kdyby se nespadlo, což bude úkol zejména pro nového šéfa trenérské lavičky Pavla Vrbu.

"Mrzí mě, kde se nachází. Chci věřit, že se vyhnou sestupu, protože cesta zpátky by byla dlouhá. Doufám, že pomůže změna trenéra. Hlavně je to o dlouhodobější koncepci, věci nejdou změnit ze dne na den. Mrzí mě, že v sestavě není více odchovanců jako za našich časů. Vím, že je doba složitá, ale regionální kluby jako Zlín by měly dávat odchovancům větší šanci," uzavřel mistr české ligy z roku 2017.

Za zdmi Doosan arény už se dře. Kliment, Kopic, Sýkora a spol. ladí svá těla na start zimní přípravy