Ogbu byl oporou Lilleströmu a zahrál si i v evropských pohárech, teď má Slavii pomoci zpevnit obranu

Ogbu byl oporou Lilleströmu a zahrál si i v evropských pohárech, teď má Slavii pomoci zpevnit obranu

Pražská Slavia chce v jarní části dohnat v ligové tabulce první Plzeň a pomoct jí v tom má i Nigerijec Ogoh Ogbu. Mladý stoper, který byl oporou norského Lilleströmu, by měl vyztužit nepříliš přesvědčivý střed obrany, který nadělal během podzimu trenéru Trpišovskému i slávistickým fanouškům hodně vrásek.

Dvaadvacetiletý Nigerijec Ogbu je v Evropě od roku 2018, kdy ho z týmu Gombu United přivedl do svých řad norský Rosenborg. Následovala angažmá v Levangeru a Songdalu, odkud si ho v lednu 2021 přetáhl Lilleström.

V dresu týmu z města ležícího jen kousek od Osla odehrál Igoh Ogbu za dvě sezony 54 ligových utkání a patřil mezi stálice základní sestavy. V létě si zahrál i předkola Evropské konferenční ligy, v třetím kole ale jeho tým podlehl Antwerpám. A právě evropské poháry jsou jedním z cílů, se kterými Ogbu do Slavie přišel.

"Evropská konferenční liga pro mě byla skvělá zkušenost. Pomohlo mi to pochopit, o čem je evropský fotbal. Pomohlo mi to stát se lepším hráčem," uvedl mladý stoper pro klubový web. "Hraní v evropských pohárech je velká motivace. To je ta nejlepší část hraní fotbalu. To je hlavní důvod, proč jsem si vybral Slavii. Abych sem přišel a s týmem dokázal velké věci," dodal.

Ve Slavii se může Ogbu těšit také na pomoc svých krajanů – Petera Olayinky a Mosese Usora, kteří patři mezi opory sešívaných.

"Bude to skvělé, protože budu mít kluky, co mi ukážou, jak to tu funguje a představí mě všem. Peter je super kluk. Hodně ho respektuji, je to takový můj starší brácha. Těším se, až si společně zahrajeme," řekl Ogbu.

Sehrát se ale Ogbu musí především s novými spoluhráči z obrany. Na pozici stopera jsou ve Slavii momentálně ještě Aiham Ousou, Taras Kačaraba, kteří odehráli většinu podzimních zápasů, Maksym Talovierov, který strávil poslední měsíce na hostování v Liberci, nadějný Denis Halinský, který hostoval ve Vlašimi, a momentálně zraněný David Hovorka.