Jakou hodnotu mají všechny zimní akvizice Sparty? Jisté je, že pod Priskem nastupuje řada dražších tváří...

Jakou hodnotu mají všechny zimní akvizice Sparty? Jisté je, že pod Priskem nastupuje řada dražších tváří...

Mezi pěti nejhodnotnějšími sparťany současnosti najdeme Ladislava Krejčího mladšího, Jana Kuchtu, Jakuba Jankta, Adama Karabce a Caspera Höjera, s tím, že hned osm svěřenců Briana Priskeho přesahuje podle informací transfermarkt.com tržní cenu 50 milionů korun.

Mezi nejcennější osmičkou mimochodem nefiguruje ani jedna ze čtyř dosavadních zimních posil. Tři z nich zasáhl i do poslední přípravy proti Red Bullu Salcburk (1:2), se kterým si letenské "S" připsalo první porážku přípravy.

Zatímco Kairinen a Mabil nechyběli v základní sestavě a na hrací ploše strávili 60 minut, Laci šel do akce na poslední půl hodinu. Kamenovič si pak vůbec nezahrál a další šanci na vytížení bude mít v sobotní generálce na ligu proti Norimberku.

Nejvyšší cenou disponuje Laci, jehož si Ajaccio pořizovalo z Olympiakosu Pireus před necelými pěti lety za 300 tisíc eur. Jeho hodnota tedy od té doby několikanásobně povyrostla.

U Mabila, který je v české metropoli zapůjčen, došlo k mírnému poklesu. Do Cádizu se totiž z Midtjyllandu loni v létě přesunoval za 1,5 milionu eur.

Nejmladší akvizice Kamenovič, který v Česku hostuje jakbysmet, pak oproti létu 2021 zaznamenal velký ústup z pozic. Lazio Řím ho vykupovalo z Čukarički za 3 miliony eur a to už dávno neplatí.

V případě Kairinena se nynější třetí tým FORTUNA:LIGY plácl přes kapsu - zatímco na transfermarkt.com svítí u finského záložníka suma 700 tisíc eur, přestupový poplatek měl činit více než dvakrát více, konkrétně 1,5 milionu eur.

Odhadovaná tržní hodnota dosavadních zimních posil Sparty:

(podle transfermarkt.com)

  1. Qazim Laci (26 let) - 1,8 milionu eur
    2. Awer Mabil (27 let) - 1,5 milionu eur
    3. Dimitrije Kamenovič (22 let) - 1,4 milionu eur
    4. Kaan Kairinen (24 let) - 700 tisíc eur

 

Změny v Realu: Možná konec dvou legend a příchod hotového supertalentu?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.