Sparťanský kapitán LK37: U fanoušků jiných týmů a v těžších utkáních nejsem oblíbený, to asi všichni vědí

Sparťanský kapitán LK37: U fanoušků jiných týmů a v těžších utkáních nejsem oblíbený, to asi všichni vědí

Kapitánem Sparty je od loňského léta třiadvacetiletý štítový záložník Ladislav Krejčí mladší. Kvůli problémům se zády však odehrál v první polovině sezony pouhé dva zápasy.

Jak dokáže týmový lídr plnit onu roli z marodky? "Ze začátku byla vidina, že budu pryč jen krátce, s týmem jsem byl pořád. Postupem času přišlo více času mimo kvůli objíždění lékařských vyšetření. Ale vždy jsem se snažil s kabinou žít, vymýšlet věci mimo hřiště. Za poslední půlrok se nám povedlo vztahy o dost zlepšit. Role kapitána je pro mě obecně hodně nová, nabírám plno zkušeností," pronesl v rámci rozhovoru pro sport.cz bývalý hráč Zbrojovky Brno, jemuž s mimofotbalovými aktivitami nejvíce pomáhají Filip Panák, David Pavelka a Ondřej Čelůstka.

V nedávné minulosti platilo, že Sparta měla mimořádně zkušené kapitány. V tomhle směru je LK37 výjimkou. "Situace je samozřejmě specifická, že funkci mám zrovna já, když máme tolik zkušených hráčů. Ale vždy je důležité, jak si pravidla nastaví klub zevnitř, ne reakce zvenku. Na svou osobu už jsem si vyslechl tolik věcí, že tohle mi hlavu příliš nezamotá a nezahltí," naťuknul nadávky i výhružky směřované na jeho osobu, za které si mohl po ostřejších zákrocích či červených kartách.

Sám ví, že po vyhrocenějších zápasech je vnímán jako kontroverzní postava a kritiky jde více za ním. "U fanoušků jiných týmů a v těžších utkáních nejsem oblíbený. Ale to asi všichni, kdo sledují fotbal, vědí. Na jednu stranu jsem za to rád, hodně mě tyto momenty zocelily, třeba při zápase dokážu už na určité situace reagovat jinak," uzavřel zarputilý fotbalista, jenž si v rámci poslední těsné prohry se Salcburkem zahrál celý druhý poločas a neměl by chybět ani v generálce na ligu proti Norimberku.

Vrátí už konečně historická komise FAČR Slavii a Spartě tituly od roku 1896? Osmnáct vítězů nebylo vyhlášeno