Svědík: Za ty roky jsem získal ke Slovácku silné vazby a mám obrovskou chuť navázat na vysoce emotivní sezonu

Svědík: Za ty roky jsem získal ke Slovácku silné vazby a mám obrovskou chuť navázat na vysoce emotivní sezonu

Břečka, Hofmann, Kadlec, Havlík, Holzer, Petržela, Mihalík a spol. dostali jistotu, že o svého šéfa v nejmenším ligovém městě Česka nepřijdou. 

Je to tak, mužstvo Slovácka i nadále povede uznávaný trenér Martin Svědík. Osmačtyřicetiletý kouč se dohodl s osmým týmem prvoligové tabulky na nové smlouvě do léta 2025.

Svědík převzal Slovácko v listopadu 2018 a postupně ho dovedl až k historickým klubovým úspěchům.

V uplynulých dvou ligových ročnících s týmem obsadil čtvrté místo a minulou sezonu završil ziskem první velké klubové trofeje, když ve finále domácího poháru MOL Cupu zdolal Spartu.

Na podzim si Slovácko poprvé zahrálo skupinu Evropské konferenční ligy a herně i výsledkově obstálo. V šesti zápasech získalo pět bodů a vyhrálo na hřišti vítěze skupiny Nice.

"Ušli jsme kus cesty, což myslím v dobrém i v tom horším. Za ty roky jsem získal ke Slovácku silné vazby a mám obrovskou chuť zde pokračovat a navázat na loňskou sezonu, která byla vysoce emotivní," uvedl Svědík.

Pardubický rodák v minulosti působil jako hlavní kouč i v Ostravě, Jihlavě nebo Mladé Boleslavi. Byl také trenérem reprezentační dvacítky a asistentem u jednadvacítky.

Fotbalisté Slovácka chtějí na jaře navázat na mimořádně úspěšný loňský rok

Opět s vysokými ambicemi vstoupí do jarní části nejvyšší domácí soutěže hráči Slovácka. Obhájce prvenství v českém poháru a čtvrtého místa v lize by rád opět atakoval nejvyšší pozice a navázal na mimořádný rok 2022, v němž se tým z Uherského Hradiště poprvé ve své historii probojoval do skupinové fáze jednoho z evropských pohárů, Konferenční ligy. Po podzimu drží Slovácko v první lize osmé místo s dvoubodovým odstupem na čtvrtou Olomouc.

"Máme představu umístit se v domácích soutěžích zase co nejvýše. Při pohledu na ligovou tabulku vidíme, že první trojka je jasná a o další místa bude velký boj. Rozdíly mezi týmy jsou minimální, ale my bychom do šestky být chtěli. A taky jsme ve čtvrtfinále poháru," řekl na tiskové konferenci trenér Martin Svědík, který v klubu prodloužil smlouvu do léta 2025.

V kádru došlo k minimu změn. Tým opustil útočník Libor Kozák, který zamířil do Zlína, nováčkem je Korejec Kim Sung-pin z druholigové Dukly Praha. "Je to šikovný ofenzivní hráč. Věřím, že mu tým pomůže v adaptaci na nové prostředí," řekl Svědík.

Tématem posledních dnů je možný odchod brankáře Filipa Nguyena do Vietnamu. Buď hned, nebo až v letní přestávce. Do země jeho předků ho láká tamní přední klub z Hanoje a podle českých médií nabízí odstupné 800.000 dolarů. "Karty jsou na stole, nabídka tu je, ale nic není hotovo, vše musí do sebe zapadat," uvedl ředitel klubu Petr Pojezný.

V případě odchodu Nguyena, který má v klubu smlouvu do konce roku 2024, by Slovácko usilovalo o příchod odchovance Milana Heči, který je nyní v kádru Sparty. V sobotu v prvním jarním zápase by ale měl být Nguyen k dispozici. "Stoprocentně s ním počítám," prohlásil Svědík.

Tým během ledna vycestoval na dvě zahraniční soustředění. "V Turecku jsme našli ideální terény i počasí, v Chorvatsku už bylo hůř, co se týče klimatu, ale zase jsme si připomněli terény, které nás čekají doma," řekl Svědík.

Slovácko sehrálo v přípravě čtyři zápasy a muselo strávit prohru s druholigovým maďarským celkem Budafoki. "Ale sehráli jsme výbornou partii s Hajdukem Split, vyzkoušeli jsme v přípravách celý kádr a s ním jdeme do ligy. Dobře jsme si vědomi, že začátek soutěže bude pro další vývoj velmi důležitý," konstatoval Svědík.

V tomto směru bude mít Slovácko výhodu, první dva zápasy odehraje doma. V sobotu bude hostit České Budějovice a za týden Olomouc.

Čtyři tváře, které už nemají Slavii co dát a úřadující vicemistr z Vršovic by šlapal i bez jejich přičinění?