Malé stadiony, extrémní vedra i finančně lákavá mise ambasadora. To vše čeká Ronalda v Saúdské Arábii

Malé stadiony, extrémní vedra i finančně lákavá mise ambasadora. To vše čeká Ronalda v Saúdské Arábii

Cristiano Ronaldo (37) už zažil ve fotbalovém světě leccos. Vystřídal několik angažmá, hrál s největšími hvězdami fotbalové historie, vítězil v nejprestižnějších ligách Evropy. Nyní je však na startu nové mise. Podepsal lukrativní smlouvu se saúdskoarabským klubem Al-Nassr, čekají ho ale o poznání jiné podmínky, než na jaké byl zvyklý.

Cristiano Ronaldo podle svých slov rád přijímá nové výzvy. Takovou prý dostal i ze saúdské profesionální soutěže. I když pro hráče, který je zvyklý hrát spíše na stadionech jako jsou Santiago Bernabéu v Madridu nebo Old Trafford v Manchesteru, se může přestup do Saúdské Arábie jevit jako krok do neznáma.

Bonus za mistrovství světa 2030

Zákulisní zdroje uvádí, že Ronaldovi pomohla s rozhodováním částka, kterou má v novém angažmá slíbenou. Za 2,5 roku by si měl přijít na 400 milionů eur (cca 9,5 miliardy korun) a navíc může inkasovat i tučný bonus. Ten je svázaný s rolí ambasadora mistrovství světa, které chtějí Saúdové pořádat v roce 2030.

Ronaldo se už arabskému publiku představil dvakrát. V prvním případě Saúdové v exhibici proti Paris St. Germain postavili největší hvězdy domácí ligy, za francouzský klub pak hrál i Ronaldův rival Lionel Messi. Portugalec dal dva góly, ale spokojenější byl po zápase evropský celek, který vyhrál 5:4. První ligový zápas odehrál Ronaldo za Al-Nassr o víkendu. Neskóroval, tým ale vyhrál 1:0 a udržel postavení na čele tabulky. 

Foto: AlNassr Saudi Club