Skláři vítají v kádru srbského stopera z argentinského prostředí, debutovat může už proti Bohemians

Skláři vítají v kádru srbského stopera z argentinského prostředí, debutovat může už proti Bohemians

Teplický tým den před začátkem jarní části nejvyšší soutěže posílil srbský obránce Nemanja Mičevič. 

Stoper s jedním reprezentačním startem na sever Čech zamířil z argentinského klubu Talleres de Córdoba. 

Mičevič v Srbsku hrál za tým Mladost Lučani, v 85 ligových zápasech vstřelil čtyři góly. Za Teplice může poprvé nastoupit už v sobotním utkání na hřišti Bohemians 1905 v den svých 24. narozenin.

"Od začátku přípravy bylo naší prioritou přivedení stopera. Rozhlíželi jsme se po České republice, kde jsme však nenašli žádnou vhodnou či finančně dostupnou alternativu. Proto jsme obrátili pozornost do zahraničí, kde se naskytla možnost získat Nemanju, který má zkušenosti ze srbské ligy i z reprezentačních výběrů," uvedl ředitel teplického klubu Rudolf Řepka.

"Veškeré náležitosti se podařilo dotáhnout a zaregistrovat, takže bude připravený už k zítřejšímu utkání s Bohemians 1905," dodal sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Kromě příchodu Mićeviće se již podařilo dokončit další přesuny v teplickém kádru. Dotaženo je hostování Babacara Sy ze Slavie, opačným směrem pak zamířili na druholigová hostování Yehor Tsykalo (Opava), Jakub Křišťan (Vlašim) a Josef Švanda (Varnsdorf).

Nna testy do Prostějova odešel po návratu ze soustředění v Turecku Jakub Emmer, do slovenské nejvyšší soutěže do Zlatých Moravců jde pak hostovat Roman Čerepkai.

Velká zvířata domácí branže, která půjdou na jaře do akce po pořádně dlouhé době nečinnosti