Nita se vrací do brány, zachránit se pokusí Pardubice

Nita se vrací do brány, zachránit se pokusí Pardubice

Nečekanou posilu do své svatyně získaly zatím poslední Pardubice. Na půlroční hostování z pražské Sparty přichází rumunský brankář Florin Nita. Ten se tak na českých trávnících objeví poprvé od listopadu roku 2021.

Florin Nita odchytal v ročníku 2021/22 úvodnícch patnáct utkání sezóny. Svůj tým držel, po čtyřgólovém debaklu od Slovácka se ale již do brány nevrátil. Sparta začala upřednostňovat Dominika Holce, následně se do brány dostal Milan Heča.

Současnou jedničkou je ve Spartě Matěj Kovář a tak Nita v posledních měsících plnil roli diváka. Nyní se ale situace změnila, Nita se totiž vydává na půlroční hostování do Pardubic a je zřejmé, že si v novém působišti zachytá.

Pětatřicetiletý gólman by měl dostat příležitost hned v nedělním utkání proti Slovanu Liberec. Vzhledem k tomu, že po sezóně Nitovi končí na Letné kontrakt, se Spartou se definitivně loučí. V létě bude moci jednat s kterýmkoliv celkem a s největší pravděpodobností se vrátí domů.

Nita do Sparty přestoupil na začátku roku 2018 a okamžitě se stal gólmanskou jedničkou. V sezóně stihl odchytat čtrnáct utkání, v té následující poté naskočil do šestadvaceti zápasů. O pozici jedničky následně přišel, záhy si ji ale vzal zpět.

V ročníku 2020/21 vychytal vítězství nad Celticem v Evropské lize, uspěl i ve 300. derby pražských "S" nebo v dalším utkání Evropské ligy proti Rangers. Zmíněný listopad 2021, konkrétně 21., ale vše změnil.