Nechybělo málo a letenský Højer už mohl být součástí Ligue 1. Co se zadrhlo a jakou sumu Sparta odmítla?

Nechybělo málo a letenský Højer už mohl být součástí Ligue 1. Co se zadrhlo a jakou sumu Sparta odmítla?

Ostřílený sparťanský bek Casper Højer hrál donedávna pouze v rodném Dánsku a jeho mise ve FORTUNA:LIZE je díky Spartě jeho prvním zahraničním angažmá.

V letošní zimní přestávce však mohl letenské "S" po roce a půl opustit a nechybělo málo a už mohl být součástí francouzské Ligue 1.

Bývalý zadák FC Kodaň, Lyngby či Aarhusu už měl být dokonce domluven na osobních podmínkách ze Stade Reims, což je klub, který mimochodem tento týden usiloval také o slávistického stopera Aihama Ousoua.

Z finální dohody však nakonec sešlo a to zejména z toho důvodu, že nynější třetí tým tabulky za něj nedokázal na trhu sehnat relevantní náhradu.

Dánský list Ekstra Bladet informoval, že "se něco zadrhlo". Spartu neobměkčilo ani několik nabídek v řadě, s tím, že po úvodním "výstřelu" na 1,2 milionu eur měla být ve hře suma 2 miliony eur plus další bonusy.

Jen připomínáme, ž krajní hráč, který má v české metropoli kontrakt do června 2024, byl pořízen za 700 tisíc eur. V obou případech by tak dvanáctinásobný tuzemský šampion vydělal.

Reims čekají ve zbytku února soutěžní bitvy s Auxerre, Toulouse, Troyes či Nice. Højer se však na ně bude moci podívat pouze v televizi...

Ousou? Šestinásobný mistr Ligue 1 v Edenu nepochodil, Slavia odmítla 4 miliony eur za pětiměsíční hostování