Násilník Greenwood byl zbaven všech obvinění. Omilostní jej i klub?

Násilník Greenwood byl zbaven všech obvinění. Omilostní jej i klub?

Mason Greenwood byl zproštěn všech obvinění, které jej spojovaly s ublížením na zdraví a případným pokusem o znásilnění své přítelkyně.

Jméno mladého fotbalisty bylo 2. února oficiálně očištěno. V prohlášení manchesterské policie stojí, že jí byly dodány nové důkazy, které zbavují hráče viny.

„Vzhledem k medializaci tohoto případu můžeme uvést, že byl Mason Greenwood zbaven všech obvinění, které na něj byla podána,“ řekl policejní mluvčí. „Jelikož klíčoví svědkové odstoupili a my jsme zároveň dostali nové důkazy, které Masona očišťují, jsme nemohli jinak, jak jej zprostit viny,“ podotkl.

Kriminální vyšetřování na adresu jedenadvacetiletého hráče Manchesteru United započala loni v lednu. Audio nahrávky, ve kterých se hádá s přítelkyní a pod náporem fyzického násilí ji má nutit k pohlavnímu styku, byly zveřejněny už v říjnu 2021. Vedení ďáblů po tomto incidentu na nic nečekalo a okamžitě Greenwooda suspendovalo.

Celý případ se táhl více než rok, a kdyby nedošlo k této záhadné změně událostí, dalšího soudního řízení by se Mason dočkal až v listopadu 2023. Po takto dlouhé absenci by se s vrcholným fotbalem asi mohl rozloučit, nyní mu přeci jen vysvitla naděje.

Klub Manchester United se k vývoji událostí zatím nevyjádřil, patrně tak učiní co nevidět a my se dozvíme, zdali Mason dostane ještě druhou šanci.