Nigerijec Israel přináší do hry jiné prvky fotbalu, než jiní hráči Sigmy. I proto Jílek prodloužil jeho testy...

Nigerijec Israel přináší do hry jiné prvky fotbalu, než jiní hráči Sigmy. I proto Jílek prodloužil jeho testy...

Pakliže se ještě do středeční půlnoci nestane na trase Andrův stadion - Eden něco překvapivého, na tři měsíce by měla utichnout kauza "Mojmír Chytil". Právě v ten čas se totiž uzavře přestupové okno i v domácích podmínkách. 

Ofenzivní reprezentant by tak měl dokončit ročník tam, kde je, čili na Hané. "Já jsem byl přesvědčený po té původní nejistotě, že to takhle dopadne. Jako trenéři jsme rádi, že tady takového hráče máme. Je samozřejmě potřeba, aby to i na hřišti potvrdil nějakými brankami. Věřím, že do konce sezony bude střelecky potentní, a pokud tady má skončit, tak skončí s odpovídajícím gólovým přídělem," uvedl na stránkách sigmafotbal.cz Václav Jílek.

Kouč nyní šestého celku tabulky jedním dechem avizoval, že už ve zbytku přestupového okna neočekává ve svém kádru žádný pohyb. Ani směrem dovnitř, ani ven. "Muselo by to být něco hodně překvapivého. Kádr máme uzavřený. Budeme si muset pohrát s počty, protože do plnohodnotného tréninku se nám vrací Juraj Chvátal a za nějakých 14 dnů by mohl být připravený do zápasové praxe. Dohromady by se měl dát i Jirka Spáčil, který měl problém s krční páteří. Bude nás docela dost, tak to musíme všechno zvážit," avizoval exsparťan.

Jedna posila, byť spíš do budoucna, by se však přeci jen ještě naskytnout mohla. Je jím jednadvacetiletý nigerijský záložník Dele Ola Israel, který je v olomouckém prostředí na zkoušce a poslední dvě sezony strávil v lotyšském celku BFC Daugavpils.

Když ho Jílek sledoval v přípravném duelu olomouckého béčka proti druholigovému Prostějovu (1:1), mladík se mu zamlouval a jeho testy se ještě po domluvě s Ladislavem Minářem o pár dní prodlouží. "Viděli jsme ho v tréninku, byl hodně zajímavý. Byl tady na týdenní zkoušku a ještě ji asi prodloužíme. Finální rozhodnutí by asi mělo padnout někdy do středy. Myslím, že proti Prostějovu neodehrál špatný zápas. Přináší do hry jiné prvky fotbalu, než jiní naši hráči," zakončil šéf Růska, Beneše či Breiteho.

Stal se Hráčem kola produktivní LK37, motivovaný Nguyen, pivař Hübschman či prvně dvouciferný Květ?