Barcelona na úvod remizovala s Man. United, Řím si veze domů ztrátu ze Salcburku

Fotbalisté Barcelony v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy remizovali na svém hřišti 2:2 s Manchesterem United. Salcburk udolal doma 1:0 AS Řím. Ajax Amsterodam remizoval bez branek s Unionem Berlín. Odvety jsou na programu za týden.

Braga - Fiorentina 0:4 (0:1)
Branky: 45.+1 a 60. Jovič, 79. a 90. Cabral.

Lazio Řím - Kluž 1:0 (1:0)
Branka: 45.+4 Immobile. ČK: 15. Patric (Lazio).

AEK Larnaka - Dnipro 1:0 (0:0)
Branka: 84. García.

Šeriff Tiraspol - Partizan Bělehrad 0:1 (0:1)
Branka: 45. Gomes. ČK: 50. Vujačič (Partizan).

Ludogorec Razgrad - Anderlecht Brusel 1:0 (1:0)
Branka: 9. Thiago.

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy v Braze vysoko 4:0 a před domácí odvetou v příštím týdnu mají téměř jistý postup do dalšího kola. Reprezentační záložník Antonín Barák naskočil za hosty do hry až v 82. minutě. Norský vicemistr Bodö/Glimt s dalším Čechem Lucasem Kubrem na střídačce remizoval s Lechem Poznaň bez branek. Lazio Řím hrálo skoro celý zápas s Kluží v oslabení, přesto přemožitele pražské Slavie ze skupiny porazilo 1:0.

Fiorentina se v italské lize po sérii pěti kol bez vítězství krčí na 14. místě, vstup do jarní části evropských pohárů ale "Fialkám" nadmíru vyšel. Skóre na půdě třetího týmu portugalské ligy otevřel v první minutě nastavení úvodní půle hlavičkou Jovič, který v 60. minutě zblízka zvýšil. To už domácí hráli v oslabení bez vyloučeného Tormeny. Přesilovku pak ještě dvakrát zužitkoval Cabral, jenž nahradil Joviče. Barák se po zranění vrátil na lavičku a naskočil až na posledních osm minut.

Bodö/Glimt nevyužil trvalou převahu a s Poznaní doma jen remizoval. Výsledek nahrál českým klubům v boji o elitní patnáctku v žebříčku národních koeficientů UEFA. Tuzemské týmy se těsně udržely před Norskem na 14. místě a potřebují, aby severský celek v odvetě v Polsku prohrál. Na lavičku Bödo/Glimt se dnes dostal osmnáctiletý český bek či záložník Kubr, do zápasu ale nezasáhl.

V těsném závěsu za Českem a Norskem je v žebříčku šestnáctá Ukrajina. Východoevropská země se už mohla dostat na 14. pozici, Dnipro ale na půdě Larnaky inkasovalo v 84. minutě a s kyperským AEK prohrálo 0:1.

Lazio proti Kluži muselo už po 15 minutách do deseti, když dostal rovnou červenou kartu Patric. Římané hráli v oslabení potřetí z posledních čtyř duelů evropských pohárů. Rumunský přemožitel Slavie ze skupiny ale početní výhodu prohospodařil a navíc ve čtvrté minutě nastavení první půle neuhlídal signál domácích z přímého kopu, po němž se z voleje prosadil kanonýr Immobile.

V oslabení zvítězil také Partizan. Bělehradský klub, který ve skupině postoupil na úkor Slovácka, vyhrál 1:0 na půdě Šeriffu Tiraspol. Kvůli napjaté bezpečnostní situaci v Moldavsku nemohli do hlediště z rozhodnutí tamních úřadů diváci.

Trabzonspor zvítězil 1:0 nad Basilejí. Zápasu na půdě tureckého šampiona předcházela minula ticha za oběti nedávného ničivého zemětřesení v zemi, domácí fanoušci si připravili velké choreo s podobiznou záchranáře, který drží v rukou malé dítě.

Výsledkem 1:0 vyhrál i Karabach nad Gentem. Ázerbájdžánský šampion, který v létě vypadl v závěrečném předkole Ligy mistrů s Plzní, sice v 52. minutě neproměnil penaltu, ale v 78. minutě mu zajistil těsný náskok do venkovní odvety Andrade. Těsné vítězství 1:0 vybojoval i Ludogorec Razgrad nad Anderlechtem Brusel.

Úvodní utkání 2. kola Evropské ligy:

FC Barcelona - Manchester United 2:2 (0:0)
Branky: 50. Alonso, 76. Raphinha - 53. Rashford, 59. vlastní Koundé.

Šachtar Doněck - Rennes 2:1 (2:0)
Branky: 11. Kryskiv, 45. Bondarenko z pen. - 59. Toko Ekambi.

Ajax Amsterodam - Union Berlín 0:0

Salcburk - AS Řím 1:0 (0:0)
Branka: 88. Capaldo.

Juventus Turín - Nantes 1:1 (1:0)
Branky: 13. Vlahovič - 60. Blas.

Sporting Lisabon - Midtjylland 1:1 (0:0)
Branky: 90.+4 Coates - 77. Ašúr.

Bayer Leverkusen - AS Monako 2:3 (0:1)
Branky: 48. Diaby, 59. Wirtz - 9. vlastní Hradecky, 74. Diatta, 90.+2 Disasi.

FC Sevilla - PSV Eindhoven 3:0 (1:0)
Branky: 45.+2 Nasírí, 50. Ocampos, 55. Gudelj.

Fotbalisté Leverkusenu s Adamem Hložkem i uzdraveným Patrikem Schickem vstoupili do vyřazovací fáze Evropské ligy domácí porážkou 2:3 s Monakem. Schick nastoupil v 88. minutě, kdy vystřídal na hrotu útoku svého kolegu z reprezentace. Barcelona remizovala na svém hřišti ve šlágru 2:2 s Manchesterem United. Odvety jsou na programu za týden.

Leverkusen musel dotahovat od deváté minuty a chyby brankáře Hradeckého, jenž si nedokázal pokrýt míč před dotírajícím Embolem a nakonec si ho sám kopl do sítě. Krátce po změně stran ale srovnal po individuální akci Diaby a po hodině podobným "slalomem" mezi obránci otočil skóre Wirtz. Devatenáctiletý talent skóroval poprvé od svého lednového návratu po vážném zranění kolena.

Knížecí klub přesto prodloužil sérii neporazitelnosti na sedm utkání. V 74. minutě srovnal technickým obstřelem Diatta. Krátce před "českým" střídáním mohl skórovat Hložek, prudkou ránou trefil ale jen bližší tyč. S remízovým skóre nepohnul ani Schick, jenž nehrál vinou problémů s třísly od 1. listopadu a návrat musel odložit i o víkendu kvůli nemoci.

Ve druhé minutě nastavení tak rozhodl střelou ze střední vzdálenosti Disasi. Bayer nevyhrál pátý zápas v evropských pohárech za sebou.

Šlágr na Camp Nou nabídl branky až ve druhém poločase, a hned tři mezi 50. a 59. minutou. Barcelonu poslal do vedení hlavou po rohovém kopu Alonso, záhy ale srovnal prudkou střelou na přední tyč Rashford. Anglický reprezentant vstřelil 22. soutěžní gól, čímž vyrovnal svůj nejproduktivnější ročník 2019/20.

Obrat nastal po vlastní brance Koundého, konečnou remízu ale zařídil čtvrthodinu před koncem Raphinha. Katalánci neprohráli 17. soutěžní duel v řadě, United sedmý.

Salcburk udolal doma 1:0 AS Řím, v 88. minutě rozhodl záložník Capaldo. Brankář Adam Stejskal sledoval triumf svého týmu z lavičky.

Juventus doma překvapivě pouze remizoval 1:1 s Nantes, na Vlahovičovu trefu z úvodu zápasu odpověděl ve druhé půli Blas. Stejným výsledkem skončil i duel Sportingu Lisabon s Midtjyllandem.

Šachtar Doněck v prvním soutěžním utkání od konce listopadu porazil v azylu ve Varšavě 2:1 Rennes. Francouzský celek prohrál popáté z posledních šesti zápasů.

Nejvyšší výhru dne si připsala Sevilla, která si doma poradila 3:0 s PSV Eindhoven. Ajax Amsterodam remizoval bez branek s Unionem Berlín.