Když vám někdo šikovně naloží v souboji a nedostane kartu, je to jeho chytrost a vaše blbost, míní Fenin

Když vám někdo šikovně naloží v souboji a nedostane kartu, je to jeho chytrost a vaše blbost, míní Fenin

Fotbalových podcastů je v současnosti tolik, že by se daly přehrabovat vidlemi. Jen si vzpomeňte na "Kudy běží zajíc", "Za čárou", "Kontrapresink", "Footcast", "Nosiči vody", "Mimo hřiště", "Fotbal Fokus", případně "Offseason".

Loni na podzim rozšířil tržní nabídku také pořad "Útočník a uličník", jehož spoluautorem je bývalý reprezentační útočník s klubovou minulostí v Teplicích, Eintrachtu Frankfurt či Slavii Martin Fenin.

"Je to takové glosování, jak mi huba narostla. Zakládal jsem si na tom, že nikdy nikoho nejmenuju, nebudu po někom šlapat a nejsem ten typ, co by měl po někom plivat, že už nehraju fotbal. Spíš jen komentuju dění," uvedl pro eFotbal.cz pětatřicetiletý internacionál, jenž se v současnosti usilovně připravuje na svůj zářijový MMA debut.

Vzpomenete si ještě na listopadovou kauzu Tomáše Chorého, který nevybíravě počastoval loktem dánského stopera ve sparťanských službách Asgera Sörensena? Právě tímto příkladem si pomohl i odchovanec severočeských "sklářů", který by si ještě dokázal přestavit alespoň jeden start za jejich rezervu...

"Když byl tenkrát průšvih s Chorým, všichni řešili, že mu dal loket a že měl být vyloučen. Já jsem jako jediný říkal, jestli to s tím VAREM nepřehání. Je to strašně velká škoda, už to není fotbal. Je to úplně normální. Když vám dal někdo šikovně loket za nás, tak jste byl jenom blbej, že jste naletěl. Lidi ho za to hejtovali, že si to nemůže dovolit, ale když vám někdo šikovně naloží v souboji a nedostane kartu, je to jeho chytrost a vaše blbost," nabídl jiný pohled Fenin.

Pravidelné glosy, rozbory a komentáře vicemistra světa do dvaceti let lze najít zde.

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic