Třetí plzeňská epizoda Pilaře asi potrvá jen rok. Novou arénu chce Hradec otevřít i se svým odchovancem

Třetí plzeňská epizoda Pilaře asi potrvá jen rok. Novou arénu chce Hradec otevřít i se svým odchovancem

Třetí plzeňská epizoda exreprezentačního křídelníka s dvaadvaceti mezinárodními starty Václava Pilaře by nakonec mohla trvat pouhý rok.

Bývalý záložník Wolfsburgu i Freiburgu má v Doosan aréně smlouvu jen do posledního červnového dne a byť se loni v létě vracel do známého prostředí jako rozdílový hráč Jablonce, od své další západočeské epizody možná čekal o chlup víc.

Ve FORTUNA:LIZE šel do akce třináctkrát z dvaceti příležitostí, s tím, že v základní sestavě figuroval čtyřikrát a odehrál 452 minut čistého času. I když to není mnoho, díky 170 minutám z Ligy mistrů toho kroku určitě litovat nebude.

To však nic nemění na tom, že možná nadešel čas k návratu "domů", čímž by napodobil ne až tak dávný případ Romana Hubníka, jehož to taky v závěru kariéry táhlo na Hanou.

Jak už možná správně tušíte, čtyřiatřicetiletý středopolař by se mohl podle informací eFotbal.cz za pár měsíců vrátit do Hradce Králové, který kvůli Viktorii opustil před necelými dvanácti lety v létě 2011.

Sám technik dříve prohlásil, že by jednou byl rád u otevření nového stadionu "Votroků" a právě to se rýsuje na letošní léto. Jeho návratu by se nebránil ani nejstarší kouč prvoligové branže Miroslav Koubek. Bez ohledu na to, že jeho budoucnost pod Lízátky ještě není jistá, neboť svou pracovní dohodu podepisoval loni opět jen na jednu sezonu.

Nyní to bude i na práci funkcionářů Jiřího Saboua či Richarda Jukla. Jisté, že když se "Votrokům" v poslední době zranili Vašulín, Kubala či Ryneš, ofenzivní možnosti rázem nejsou tak velké a širší kádr by se jim nepochybně hodil.

Náš tip? V Hradci se pokročilého věku nebojí, což dokazuje za pár měsíců šestatřicetiletý Jakub Rada, jenž je pro bíločerné barvy stále důležitý. Až bude rodák z Chlumce nad Cidlinou slavit v říjnu své pětatřicáté narozeniny, může to být opět ve Východočeském kraji.

Sparta je zpátky ve hře o titul, s tímhle sebevědomím bude šlapat na paty všem, říká Straka a chválí Krejčího s Haraslínem