Jarolímovo předčasné stáhnutí Bořila z letenského trávníku? V rámci derby rezerv ho popichovali a provokovali...

Jarolímovo předčasné stáhnutí Bořila z letenského trávníku? V rámci derby rezerv ho popichovali a provokovali...
OBSAHUJE VIDEO

Slávistická obec za sebou nemá povedené dny. Nejprve na jihočeském Střeleckém ostrově nečekaně "ruplo" áčko Jindřicha Trpišovského a den poté neuspělo v derby na Letné ani béčko Marka Jarolíma, které z půdy hlavního rivala odjelo s prohrou 0:2, o níž se postaral Kryštof Daněk.

Sešívaná rezerva, za kterou přitom nastoupili Aleš Mandous, Ibrahim Traoré, Jan Bořil, Taras Kačaraba či Lukáš Masopust, je tak ve F:NL i nadále poslední. "Měli jsme tam takový polonájezd, tím jsme mohli jít do vedení. Na druhou stranu soupeř měl také svoje šance. Aleš Mandous nás několikrát podržel. I takové zápasy se někdy dají vyhrát, tentokrát by to ale bylo naprosto nezasloužené, kdybychom zvítězili. Vytvořili jsme si toho strašně málo. Zápas jsme nechytli, rozhodně umíme hrát lépe. Mrzí mě, že jsme se v takhle sledovaném zápase nepředvedli ve světle, ve kterém umíme a které bychom měli předvést," nabídl svůj pohled na věc na webu slavia.cz kouč Jarolím.

Nemohlo nabourat chemii mužstva to, že do něj na poslední chvíli dorazilo dost hráče z A-týmu? "Vážím si toho, že kluci chtěli přijít bojovat za Slavii a pomoct béčku ve druhé lize, pomoci mladému týmu. Šli s kůží na trh, ale bohužel se někdy rozpoložení týmu nesejde. Někdy už člověk od začátku cítí, že z týmu sálá hladovost a že to pojede, tak tady bylo trochu vidět, že v tom můžeme ztrácet. Pořád to ale člověk nebalí a věří, že může třeba přijít zápas, kdy to úplně není ono a podaří se to. Klukům musím poděkovat, šli do toho, sami chtěli jít hrát. Rozhodně nám to nebránilo v tom podat lepší výkon. I pro hráče áčka je to těžké. Nechceme ale zase snižovat výkon soupeře, který byl hladový a dostatečně agresivní a dominantní. Nepovedlo se, jeli jsme dál," doplnil stratég, jehož strýcem je Karel Jarolím.

Jak bude pokračovat spolupráce s áčkem dál? "Sedneme si nad tím. Je to teď rychlé. Tahle spolupráce nám na podzim pomohla k tomu, že jsme na podzim získali několik bodů, které máme. Budeme v tom pokračovat a bude líp. Vybrali jsme si slabší den, ale dají se najít i pozitiva. Lukáš Masopust se vrátil po nemoci a vydržel, Honza Bořil hrál po dlouhé době těžší zápas. David Pech předvedl slibný výkon, ukázal velký potenciál. Měli jsme tam Mikuláše Konečného, ročník 2006. Aleš Mandous si zachytal. Najdeme na tom to pozitivní, poučíme se a budeme hledat ideální mix," avizoval kouč, který už je součástí slávistických struktur od roku 2017.

Zmíněný Bořil ale druholigový šlágr nedohrál. Proč? Podle šéfa lavičky to bylo hned z několika důvodů. "Měl žlutou kartu, popichovali ho, provokovali. Plus nám to tak nějak typologicky vycházelo, abychom tam dostali nějakou novou krev, novou energii. Lukáš Masopust na tuhle roli pasoval, abychom to zofenzivněli zezadu. Byl to souběh několika faktorů," zakončil stále teprve osmatřicetiletý odborník, jehož soubor čeká ve druhém jarním kole Třinec.