Portugalsko-brazilská čistka na Old Trafford? Po fiasku s Liverpoolem jsou na odstřel další esa!

Portugalsko-brazilská čistka na Old Trafford? Po fiasku s Liverpoolem jsou na odstřel další esa!

Portugalština kouči Manchesteru United Eriku ten Hagovi očividně nechutná. Dost možná ji tak za pár měsíců bude v kabině na Old Trafford slýchat výrazně méně, než tomu bylo na začátku ročníku. Cristiano Ronaldo už je pryč, po ligovém debaklu s Liverpoolem (0:7) odepsal nizozemský trenér trio Antony, Fred a Diogo Dalot, a velkou radost mu neudělal ani Bruno Fernandes. Co se u Red Devils podle goal.com může udát?  

Prvním portugalsky mluvícím hráčem, který Manchester United v této sezoně opustil, byl Cristiano Ronaldo. A rozhodně to nebylo v dobrém.

Po ostudném výkonu proti Liverpoolu, který Rudé ďábly převálcoval 7:0, byl Ten Hag rozzuřený do běla, čemuž se ovšem není moc co divit.

Ze židle ho nadzvedly výkony hned tří borců, kteří si tak dost možná budou moci hledat nové angažmá. Shodou okolností jde o dva Brazilce a jednoho Portugalce.

Jmenovitě jde o křídelníka Antonyho, který sice přišel teprve před pár měsíci za 85 milionů liber z Ajaxu, ale zatím se příliš neosvědčil. Proti Reds se sice snažil směrem dopředu, ale naprosto ignoroval defenzivní povinnosti.

Hodně bídný výkon ukázal v záložní řadě další Brazilec – Fred. Liverpoolští si s ním dělali, co chtěli, takže je jasné, že i na této pozici budou potřebovat v Manchesteru posílit.

A Ten Hag nemohl být spokojený ani s tím, co předvedl Portugalec Diogo Dalot.

Radost mu však neudělal ani Bruno Fernandes. Jeho jméno s možným koncem na Old Trafford ale nepadlo. Zazněly ovšem hlasy, že s takovým přístupem nemá právo nosit kapitánskou pásku.

Fernandes na zápas s Liverpoolem určitě nebude vzpomínat v dobrém, a to nejen kvůli výsledku. V průběhu celého duelu se dohadoval s rozhodčími, simuloval, pošťuchoval protihráče, kritizoval spoluhráče, a dokonce strčil do lajnového sudího.

Místo očekávaného tahouna tak z osmadvacetiletého hráče byla spíše přítěž.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.