Vykrádání mládežníků končí. Jihočeské celky Táborsko, Větrovy a Meteor Tábor si vytyčily jasná pravidla...

Vykrádání mládežníků končí. Jihočeské celky Táborsko, Větrovy a Meteor Tábor si vytyčily jasná pravidla...

Pokud jde o mládežnické kategorie, součinnost mezi kluby FC Silon Táborsko, SK Kavas Větrovy a FK Meteor Tábor bude mít jasně stanovená pravidla. Vyplývá to z čerstvě podepsané dohody o spolupráci, již inicioval šéf úseku mládeže druholigové značky Kamil Tobiáš.

V principu jde o to, aby Táborsko jako nejsilnější klub regionu jednostranně neprosazovalo své zájmy a svévolně neodvádělo šikovné mladíky svým táborským sousedům. Situace se změní, spolupráce bude mít pravidla.

Vznik smluvních dokumentů okomentoval předseda správní rady klubu FC Silon Táborsko Ondřej Dvořák: "Jsem spokojen, že jsme dohodu podepsali. Je v ní uvedeno, kolik hráčů našich partnerů bude moci být v jeden okamžik v Táborsku. Nebudeme ročníky Meteoru a Větrov takzvaně vykrádat. Odchody hráčů k nám jsou smluvně omezené. Jasně jsme řekli, kdo bude za naši stranu komunikovat. Bude to pouze Kamil Tobiáš. Nikdy jiný nebude mít právo o přestupech vyjednávat. Chci poděkovat oběma našim partnerům za vstřícnost, chci moc pochválit SK Kavas Větrovy a FK Meteor Tábor, jak léta pracují s mládeží, kam se kluby v této oblasti posunuly. Odvádějí s mládeží skvělou práci. Doufám, že naše vzájemné vztahy budou díky této dohodě pouze vzkvétat a nebude docházet k žádným nedorozuměním," zaznělo z úst jihočeského funkcionáře na stránkách fctaborsko.cz.

Petr Včelák, hospodář FK Meteor Tábor k dohodě řekl, že je to snaha o narovnání dlouhodobých vztahů, které nebyly v minulosti ideální. "Dohoda je oboustranně výhodná. Podle mého názoru bude také ku prospěchu celého táborského regionu, nejen subjektů, které ji podepsaly."

Dohodu vítá také Adam Bauer, předseda SK Kavas Větrovy. "Věřím, že skončila doba, kdy Táborsko řeklo, že chce od nás všechno a nedalo nám nic. Kamil Tobiáš vidí situaci s nadhledem. Táborsko i díky němu pochopilo, že nesmí být jeho cílem nás hráčsky zničit, protože pak nebude mít zdroj, odkud může talentované hráče získat, nebude mít kam sáhnout. Dohodu vnímám jako zásadní posun v koexistenci fotbalových klubů na území Tábora. Počet hráčů, které můžeme Táborsku poskytnout, není neomezený. Nemáme ambici bránit našim šikovným hráčům nastupovat za Táborsko, ale dohoda garantuje, že nám Táborsko pošle své hráče zpátky, abychom mohli udržet krajskou soutěž. Důležitá je komunikace, zvednout telefon a společně vyřešit daný problém. Jsem rád, že po letech jsme schopni se spolu férově domlouvat," uzavřel.

Paradox druhé ligy. Všichni chtějí vyhrávat, ne každý postoupit