Slávističtí mladíci z rezervy se mohli opět opřít o Bořila a spol. a díky tomu se zvedly i jejich výkony

Slávističtí mladíci z rezervy se mohli opět opřít o Bořila a spol. a díky tomu se zvedly i jejich výkony
OBSAHUJE VIDEO

Slávistické béčko dokázalo po velmi dlouhé době opustit poslední příčku druholigové tabulky a mohla za to domácí výhra s Třincem (3:1), který ho na nelichotivé šestnáctí pozici vystřídal.

V základní sestavě hlavního trenéra Marka Jarolíma se i ve druhém jarním kole objevili jak David Pech, tak Jan Bořil, který se vrací do zápasového vytížení po dlouhodobém zranění.

Druhou březnovou neděli je pak doplnili také Lukáš Masopust, Václav Jurečka a Matěj Jurásek, jenž den předtím pomohl k velmi důležitému obratu s Viktorií Plzeň.

"Opět velké díky klukům z áčka, že nám pomohli. Hráli velice dobře a zbytku týmu, našim mladým klukům jejich přítomnost ohromně prospěla, mohli se o ně opřít. Díky tomu se zvedly i jejich výkony," liboval si webem slavia.cz citovaný osmatřicetiletý trenér.

Jakým způsobem probíhala skladba mužstva tentokrát? "Kluci, kteří nebyli v nominaci na Plzeň, s námi už den před zápasem trénovali. Věděli jsme, že mohou přijít i hráči, kteří v tom duelu nebudou mít takové vytížení. Lukáš Masopust, Václav Jurečka i Matěj Jurásek měli obrovskou chuť hrát, zvýšit si zápasovou praxi. Dobrou náladu z výhry nad Plzní přenesli i do béčka. Zvládli těžký a důležitý zápas před plným stadionem a hned další den ráno se měli nastavit na to, že jdou hrát takhle důležitý zápas. To také není úplně jednoduché, ukázali charakter a touhu neustále se zlepšovat. Pomohli nám tím nastavit skvělou atmosféru do zápasu," upozornil šéf sešívané rezervy.

Protože severomoravský tým bojuje o záchranu také, první tři jarní body mají svou relevanci. "Čeká nás většina utkání s týmy, které jsou před námi. Všechny zápasy budou nesmírně důležité. Určitě je rozdíl, jestli máme jeden, žádný nebo naopak tři body. S Třincem to bylo extrémně cenné vítězství. Pro sebevědomí týmu a dílčí klid je to dobře. Byly tam dobré pasáže a dobré věci, to nám dává dobré předpoklady do dalších zápasů," doplnil Jarolím, jehož celek se v 19. kole F:NL představí na dejvické Julisce.

Lingr dostal v případě rozhodnutí třaskavého šlágru v Edenu možnost vynadat Trpišovskému a to také udělal...

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.