Ancelotti, Mourinho, ale i další překvapivé jméno, které by mohlo dohlížet na repre aktivitu Kanárků

Ancelotti, Mourinho, ale i další překvapivé jméno, které by mohlo dohlížet na repre aktivitu Kanárků

Brazílie hledá po nezdaru na loňském světovém šampionátu v Kataru nového trenéra. Adenor Leonardo Bacchi, běžně známý jako Tite, po fiasku ve čtvrtfinále proti Chorvatsku uvolnil po šesti letech trenérské křeslo a od té doby stále není jasno, kdo povede Kanárky cestou za dalšími velkými úspěchy na mezinárodním poli. Jména, která byla s tou funkcí doposud spojována, jsou veřejnosti více než známá a nyní se mezi ně řadí další.

Jihoamerická fotbalová velmoc hledá schopného trenéra, který by reprezentaci pomohl dokázat, že patří mezi světovou elitu. O to více, když konkurenční Argentina prolomila dlouhé roky půstu a parta kolem Messiho ve finále porazila Francii.

Kanárkům se naposledy podařilo světový šampionát ovládnout v roce 2002 na turnaji, které pořádalo Japonsko a Jižní Korea. Tehdy byl u kormidla Luiz Felipe Scolari, další významná trenérská persona brazilského původu.

Ve hře je ale nyní varianta, že by otěže u této reprezentace přebral kouč ze zahraničí. Delší dobu jsou zmiňována jména jako Carlo Ancelotti nebo José Mourinho. Aktuálně pak přišel německý list Bild s informací, že zájem o tuto práci projevil také Joachim Löw.

Třiašedesátiletý kouč vedl německý národní tým v letech 2006 až 2021 a již předtím asistoval Jürgenu Klinsmannovi. Němce v roce 2014 dovedl k mistrovskému titulu, když jeho mužstvo deklasovalo v semifinále 7:1 domácí Brazilce.