Straka: Více kamarádů mi říkalo, že budu mít v Trenčíně jen jeden problém. Dát dohromady kabinu

Straka: Více kamarádů mi říkalo, že budu mít v Trenčíně jen jeden problém. Dát dohromady kabinu
OBSAHUJE VIDEO

Slovenský klub AS Trenčín, který před pár dny v přípravě nestačil na druholigový Vyškov (1:3), představil v úvodu nového pracovního týdne svého nového hlavního trenéra Františka Straku.

Expert, jehož si vybral generální manažer Trenčína Róbert Rybníček, ve funkci vystřídal dosavadního šéfa lavičky Mariána Zimena, s tím, že zbývající část realizačního týmu se nemění a aktuálně zůstává beze změn.

Čtyřiašedesátiletý odborník už zkušenosti se slovenskou nejvyšší soutěží má. Dříve totiž vedl jak Slovan Bratislava, tak MFK Ružomberok.

Jeho jediným cílem je záchrana klubu a udržení elitního statusu AS. Má na to dva měsíce. Slouvu totiž podepsal jen do konce stávajícího ročníku 2022/2023 a pakliže by se mu jeho mise povedla, s vedením může jednat dál...

"Trenčín si za svého působení ve Slovanu Bratislava pamatuji jako velmi kvalitní baštu slovenského fotbalu," uvedl na své první tiskové konferenci v nové funkci Straka, jehož slova nabídl web astrencin.sk.

"Dnes je to mladý mančaft s velmi schopnými hráči. O mužstvo je tady dobře postaráno, teď jde o to, abychom tu ligu uchovali. Mám tým nastudovaný, vím, co čeho jdu. Viděl jsem některé zápasy. Je tu potenciál, na kterém se dá stavět," přednesl.

Šatna dvojnásobného mistra země je notně mezinárodní a její součastí není žádný jeho krajan. "Doufám, že moje mise bude úspěšná. V první řadě musím poznat tým. Následně musí začít kabina tahat za jeden provaz. Před před příchodem mi více kamarádů avizovalo, že tu budu mít jen jeden problém. Dát dohromady kabinu," doplnil kouč, jenž prošel také Viktorií či oběma slavnými pražskými "S".

Straku čeká premiéra již 1. 4. v nadstavbě soutěže, v rámci níž se pátý celek skupiny o udržení přestaví na půdě posledního Tatranu Liptovský Mikuláš. Podaří se mu přerušit nelichotivou šňůru čtyř proher v řadě?

Pět nejvytíženějších mužů současné FORTUNA:LIGY aneb Které tváře téměř neslezou ze hřiště?