Review: Leicester - Bournemouth. Pád Lišek nebere konce, tři body obstaral hostům Billing

Hráči Bornemouthu se ve 30. kole Premier League dočkali historického vítězství, když porazili Leicester 1:0, a připsali si tak vůbec první výhru na King Power Stadium. Prakticky celý zápas se odehrával v režii hostujících fotbalistů a především Philipa Billinga, který po několika zahozených příležitostech zařídil Třešním krátce před poločasem vítězství, čímž jim umožnil odpoutat se od sestupových příček. Lišky naopak kvůli třetí porážce v řadě zůstaly předposlední.

Leicester - Bournemouth 0:1

Branka: 40. Billing

Oba týmy před několika dny nastoupily do dohrávky zářijových duelů, které byly odloženy z důvodu smrti královny Alžběty, ani jeden z nich však výsledek vůbec nepotěšil. Zatímco Bournemouth na Vitality Stadium nestačil na Brighton, Leicester i kvůli vyloučení Kiernana Dewsburyho-Halla přenechal body Aston Ville. Angličan tak nebyl na souboj s The Cherries připravený. Prozatímní kouč Adam Sadler musel přesto vymyslet taktiku, jež pomůže ke zlomení třízápasové série domácích porážek.

Byli to ale svěřenci Scotta Parkera, kteří poprvé vážněji ohrozili bránu soupeře. V páté minutě se postavil k exekuci přímého kopu téměř z hranice vápna Billing, jeho střela se však jen otřela o vzdálenější tyč. Další šance přišla až ve 26. minutě a opět z kopačky dánského záložníka, jenž se po rohu dostal k zakončení. Jeho tvrdou ránu zpoza vápna ale vytěsnil gólman na roh. Napotřetí už Billing svou šanci neodmítl. Ve 40. minutě poslal zpětnou přihrávku mezi domácí stopery James Maddison, tu vystihl právě hostující záložník a při samostatném úniku bez problémů překonal gólmana Daniela Iversena.

Krátce po změně stran musel domácí brankář vytáhnout perfektní zákrok proti střele Dominica Solankeho, který mířil z bezprostřední blízkosti. O chvíli později se Iversen opět činil, když se dobře zorientoval při zmatku před brankou a všechny pokusy hostujících útočníků zneškodnil. Domácí ochozy si na první šanci svého týmu musely počkat do 70. minuty, kdy z hranice malého vápna tvrdě vystřelil Kelechi Iheanacho, mířil ale přesně do náruče gólmana Neta.

Leicester tak nepřerušil sérii domácích porážek a padl na svém stadionu počtvrté v řadě. V příštím kole se 15. dubna představí na hřišti Manchesteru City, Bournemouth bude tentýž den hrát v Londýně s Tottenhamem.