Pech má skvělý průnikový driblink. Takových akcí by ale od něj chtěl Trpišovský ještě více...

Pech má skvělý průnikový driblink. Takových akcí by ale od něj chtěl Trpišovský ještě více...

Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant David Pech přicházel do Slavit před pár měsíci jako ligová naděje a jedno z největších překvapení podzimní části, o což se zasloužil svými výkony v Mladé Boleslavi.

V sešívaném trikotu toho ale ještě příliš neodehrál. Ve FORTUNA:LIZE je od startu jarní části na 114 minutách, což je mnohem méně, než odehraný čas za slávistickou rezervu ve F:NL (360 minut).

V letenském derby slavných "S" pak sice nastoupil od začátku, ale střídal již v půli. Proč? "Byl jeden z hráčů, který byl virózou lehce zasažený, nebylo to ale tak, že by nemohl nastoupit. Měli jsme spolu domluvu, že zápas rozjede na plné pecky, co vydrží, pak za něj přijde Matěj Jurásek. Bylo otevřené, jestli ho vystřídáme v poločase, nebo odehraje 50, 60 nebo 70 minut," poodhalil taktické plány Jindřich Trpišovský, jehož vyjádření nabídly stránky slavia.cz.

"Měl nějaké náběhové úkoly s tím, že se vydá, co to půjde. Nakonec jsme střídali už v půli, jednak byl unavený, měl také žlutou kartu a nechtěli jsme se připravit o střídací okno ve druhé půli. V podstatě nebyl úplně fit a chtěli jsme s ním utkání hlavně rozběhnout. Nastoupil na jiné pozici, než dříve hrál, dobře si plnil obranné povinnosti. Postupem času se dostal na balon, má skvělý průnikový driblink, to skvěle dokázal při prvním gólu. Myslím si, že celkově to zvládl, chtěl bych od něj ale takových akcí ještě více," doplnil na konto exboleslavského mladíka trenér aktuálně druhého týmu tabulky.

Dvaadvacátý dubnový den narazí Slavia v Eden na Bohemians Praha 1905. Pakliže dostane Pech důvěru znovu, v novém dresu zaznamená ligové vystoupení číslo 6.

Nepřecenila se trochu jarní forma Sparty? V tabulce pravdy vede Slavia, hrála víckrát venku