Nejlepší vršovická derby posledních deseti let

Slavii po remíze v rámci derby pražských „S“ čeká další derby, tentokrát vršovické. Rozjetá Bohemka bude chtít útočit na třetí Plzeň a také by ráda odvetu za nedávnou prohru v semifinále MOL Cupu. Před sobotním střetnutím se krátce ohlédneme za nejlepšími souboji těchto dvou celků z uplynulých deseti let.

Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 (4. května 2015 – 1:1)

Ještě před osmi lety hrála Slavia ve druhé půlce tabulky a v sezóně 2014/15 se musela smířit až s jedenáctou příčkou. Bohemka tehdy skončila osmá a ve dvou vršovických derby ukořistila čtyři body.

Slavia se doma o výhru připravila sama. V 55. minutě poslal domácí do vedení Vukadin Vukadinovič, který se za sešívané vstřelil svůj první a nakonec jediný gól v tomto dresu. Jenže už za tři minuty zezadu sestřelil Radu a z hrdiny se stal „vyvrhelem“. Bohemka nasadila k velkému útoku a v samotném závěru připravila domácí o vítězství. Na konečných 1:1 srovnal Matúš Mikuš.

Slovenský útočník v sezóně tehdy vstřelil sedm branek, od té chvíle si do sezóny 2019/20 připsal stejný počet zásahů.