Další ztráta Arsenalu. V téhle lize prostě nemůžete inkasovat tři góly za zápas, zlobí se Arteta

Fotbalisté Arsenalu potřetí v řadě ztratili a dali šanci Manchesteru city, aby se dostal do čela. Tentokrát Gunners doma jen remizovali 3:3 se Southamptonem, a to ještě alespoň bod zachraňovali dvěma góly v posledních minutách. Trenér Mikel Arteta ale i přes další ztrátu našel pro své hráče i slova chvály.

V posledních dvou zápasech Arsenal proti Liverpoolu i West Hamu vedl 2:0, nakonec ale bral jen bod. Tentokrát se na Emirates Stadium psal opačný příběh.

Domácí po katastrofickém začátku brzy prohrávali 0:2 a ve druhé půli 1:3, díky trefám Odegaarda a Saky z posledních minut nakonec vyválčili alespoň bod.

„Vím, jak to pro ně bylo těžké, zvlášť když hned na začátku uděláte takovou chybu,“ zmínil po zápase trenér Mikel Arteta katastrofickou rozehrávku brankáře Aarona Ramsdaela, kterou hned v první minutě nabídl úvodní gól soupeři.

„Psychicky je to hodně náročné, ale to, jak jsme hráli, jakou jsme ukázali pod tlakem odvahu…“ dodal Arteta.

Arsenal sice ukázal charakter, třetí ztráta v řadě je ale hodně bolestivá. V čele ligy mají sice Gunners stále náskok pěti bodů, druzí Citizens ale mají dva zápasy k dobru a mohou se dostat na první místo.

„S výsledkem jsme samozřejmě nespokojení. Znovu jsme si to ztížili, ale chyby do fotbalu patří a za to, jak jsme na to reagovali, své hráče miluju ještě víc,“ uvedl Arteta.

„V téhle lize prostě nemůžete inkasovat tři góly za zápas. Když dostanete tři ušmudlané góly, jako jsme dostali my, je hodně těžké vyhrávat zápasy,“ dodal španělský kouč.

Schyluje se tak k velkému šlágru ligy. Už ve středu se totiž v zápase, který může hodně napovědět o titulu, představí Arsenal na půdě City.