Review: Liverpool - Tottenham. Divokou přestřelku urvali Reds pro sebe až v nastavení

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve 34. kole Premier League na domácím hřišti nad trápícím se Tottenhamem 4:3, a prodloužili tak vítěznou sérii již na čtyři zápasy. Když v závěru úvodní čtvrthodiny zvyšoval miláček Anfieldu Mohamed Salah již na 3:0, leckdo čekal, že si Spurs po týdnu odvezou další vysoký příděl z venkovního prostředí. Hosty z Londýna však vrátil do hry svým 208. gólem v anglické nejvyšší soutěži Harry Kane a v historické tabulce střelců se dostal na dělené druhé místo. V závěru se Kohoutům podařilo dokonce senzačně vyrovnat, jenže remízu jim v hektickém finiši stihl sebrat Diogo Jota.

Liverpool - Tottenham 4:3

Branky: 3. Jones, 5. Díaz, 15. Salah z pen., 90.+4 Jota - 39. Kane, 77. Son Hung-min, 90.+3 Richarlison

Tým z červené části Liverpoolu prožíval v posledním období herní pookřání. Do sestavy se mu vrátila část dříve zraněných opor, což se hned projevilo i na jeho výkonnosti. Reds poslední tři duely vyhráli, a to dokonce s celkově 11 vstřelenými brankami. Jejich ofenzivní choutky měl pocítit Tottenham, jenž stejnou porci gólů v posledních třech kláních naopak obdržel. Tragický výkon Spurs podali především proti Newcastlu, z jehož hřiště si odvezli půltuctový příděl.

Útrapy Kohoutů v úvodních minutách zápasů jako by nebraly konce. Již ve třetí minutě využil přesného centru Trenta Alexandra-Arnolda osamocený Curtis Jones, který střelou z voleje poprvé překonal Frasera Forstera. O pouhé dvě minuty později se diváci na Anfieldu radovali podruhé, když obrana Tottenhamu v pokutovém území nedostoupila Luise Díaze, který střelou z první navýšil vedení Reds. Hororový vstup Spurs do utkání podtrhl na konci úvodní čtvrthodiny Cristian Romero, po jehož zákroku nařídil rozhodčí pokutový kop. Ten ranou pod břevno proměnil egyptský kanonýr Salah. Závěr úvodní půle naopak patřil hostům. Ve 39. minutě vykopával střelu Heung-Min Sona z brankové čáry Virgil van Dijk, o chvíli později přece jen snížil Kane střelou mezi nohy Alissona.

The Lilywhites vstoupili aktivně i do druhého poločasu, v 54. minutě orazítkoval Son pumelicí z hranice pokutového území pravou tyč. O tři minuty později vytáhnul domácí brankář dalekonosný projektil Pedra Porra konečky prstů na roh. S přibývajícími minutami tlak Tottenhamu opadl a příležitostí na obou stranách hřiště ubylo. Na polovině soupeře se začali častěji objevovat svěřenci Jürgena Kloppa, k zakončení mezi tři tyče se však nedostávali. A tak v 77. minutě zadělali na drama Kohouti, když Son zakončil individuální únik přízemní střelou mezi nohy Alissona. Blízko bodu se fotbalisté Tottenhamu dostali v nastaveném čase, poté co střídající Richarlison vyrovnal hlavou na 3:3. O pár desítek vteřin později ale bylo opět vše jinak, hrdinou Reds se po navrácení vedení zpět na stranu domácích stal Diogo Jota.

Liverpool tak potvrdil roli favorita a na Anfieldu sklidil všechny body. O další cenný zisk se Reds pokusí 3. května v domácím duelu s Fulhamem. Tottenham přivítá o tři dny později Crystal Palace.