Osimhen dotáhne Neapol k titulu a zmizí. Favorité na jeho zisk jsou dva

Osimhen dotáhne Neapol k titulu a zmizí. Favorité na jeho zisk jsou dva

Nigérijský útočník Victor Osimhen prožívá v Neapoli svou průlomovou sezónu. V Lize mistrů nakonec úspěšný nebude, ale v Serii A Scudetto zcela jistě získá. A poté s největší pravděpodobností zamíří za lepším. 

Čtyřiadvacetiletý Victor Osimhen zářil už před čtyřmi lety v belgickém Charleloi a následně i ve francouzském Lille. Přechod do italské Serie A zvládl Osimhen taktéž na jedničku a letos patří k nejlepším hráčům Neapole.

V šestadvaceti ligových zápasech nasázel 21 branek a vyrovnal africký rekord Samuela Eto´a na Apeninském poloostrově. Svůj tým dotáhl do čtvrtfinále Ligy mistrů a s největší pravděpodobností jej po třiatřiceti letech dovede k italskému Scudettu.

A jak se zdá, po třech letech Partenopei opustí a zamíří za lepším. Dle italských médií o něj mají stát Manchester City, Manchester United či Barcelona, Daniele Longo z Calciomercato.com ale jasně uvedl, že Osimhena mohou v létě získat pouze dva celky.

Tím prvním je Paris St. Germain. Dle informací Longa se agent již dohodl na osobních podmínkách hráče z francouzským gigantem, Osimhen nicméně o přesunu do Paříže přesvědčen není. Místo toho čeká, zda svou nabídku potvrdí druhý kandidát, Bayern Mnichov.

Bavorský velkoklub kvalitního útočníka po odchodu Roberta Lewandowského hledá, přesun Sadia Maného nevyšel podle očekávání. Náklonnost hráče k Bayernu je značná a pokud by se Osimhen měl rozhodnout, přednost dá rozhodně aktuálnímu lídrovi německé Bundesligy. Dodejme, že oba celky budou muset v létě nabídnout přes 100 milionů eur.