Review: Tottenham - Crystal Palace. Kane vyvedl Kohouty z výsledkové krize

Tottenham zvítězil v domácím utkání 35. kola Premier League nad Crystal Palace 1:0. Na šance chudý první poločas ozdobil v nastavení rozhodující hlavičkou Harry Kane. Spurs tak ukončili čtyřzápasové čekání na výhru a oživili naděje na evropské poháry pro příští sezonu. Orli na severu Londýna znovu vyhořeli, když zde opanovali ligový duel naposledy v roce 1997. Od té doby stihli v 11 vzájemných zápasech vstřelit pouhé dvě branky.

Tottenham - Crystal Palace 1:0

Branka: 45+1. Kane

Spurs potřebovali zvítězit hned ze dvou důvodů. Primárně kvůli tomu, že prohráli tři z posledních čtyř utkání, ale zároveň chtěli za každou cenu uhájit příčky znamenající minimálně skupinovou fázi Evropské ligy. Na ni už hosté myslet nemohli, na druhou stranu je ale příliš nemuselo znervózňovat ani nic dalšího. Na 11. místě totiž hráli klidný střed tabulky.

Domácí po klidné úvodní čtvrthodině zahrozili ze svého prvního rohového kopu, když Cristian Romero orazítkoval z dobré pozice ve vápně břevno. Po zdlouhavé pasáži bez zajímavých šancí se v nastaveném čase první půle ozval kanonýr Kane, který razantní hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Samu Johnstonovi sebemenší šanci, a zajistil tak Kohoutům poločasový náskok.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po návratu z kabin. Diváci viděli minimum šancí a Spurs se snažili držet míč na kopačkách. Zajímavou příležitost si až v 76. minutě vypracoval Heung-Min Son, kterého však při samostatném úniku za obranu skvěle vychytal gólman Johnstone. V zápise o utkání tedy místo branek dominovaly žluté karty, které hlavní rozhodčí tasil hned osmkrát.

Tottenham tak získal důležité tři body a uhájil šestou pozici. V příštím kole nastoupí 13. května na hřišti Aston Villy, Crystal Palace čeká domácí souboj s Bournemouthem.