Pět událostí 1. kola nadstavby: Slavia nadělovala po šestasedmdesáti letech, Minčev spasil lídra a Chramosta drží famózní bilanci

Pět událostí 1. kola nadstavby: Slavia nadělovala po šestasedmdesáti letech, Minčev spasil lídra a Chramosta drží famózní bilanci
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Po úvodním kole nadstavby zůstává v čele Sparta, kterou na půdě olomoucké Sigmy spasil Martin Minčev. Skóre si výrazně vylepšila Slavia, větším rozdílem porazila Klokany naposledy po 2. světové válce. Návrat na ligové trávníky prožil Radim Řezník, v úchvatné sérii poté pokračuje útočník Jablonce Jan Chramosta.

Řezníkův návrat po deseti měsících

Po téměř deseti měsících se do sestavy Plzně vrátil obránce Radim Řezník. Poslední minuty absolvoval na konci července v utkání Ligy mistrů proti Helsinkám, ve FORTUNA:LIZE se naposledy objevil 15. května, tedy téměř přesně před rokem.

Kouč Michal Bílek jej do duelu se Slováckem poslal od první minuty a na hřišti nakonec vydržel 72. minut, než jej vystřídal nakonec autor vyrovnávací branky Rafiu Durosinmi.

„Jsem rád, že jsem po tak dlouhé době mohl nastoupit. Pro hráče je nejhorší, když se mu neustále jedno zranění vrací dokola. Čekal jsem dlouho a konečně jsem se dočkal. Doufám, že už je to za mnou a věřím, že pokud budu zdravý, svému týmu ještě pomůžu," hodnotil svůj návrat pro oficiální stránky úřadujícího mistra čtyřiatřicetiletý krajní bek.

Foto: FC Viktoria Plzeň