Tahle země není pro starý? Naopak, žebříčku produktivity vládnou výhradně pardálové po třicítce

Tahle země není pro starý? Naopak, žebříčku produktivity vládnou výhradně pardálové po třicítce

V pozvolna doznívajícím ročníku FORTUNA:LIGY hrají prim zejména zkušenosti. Nejproduktivnější esa české nejvyšší soutěže by totiž mohla vyučovat z ostřílenosti a všichni z nejlepší trojky mají blíže ukončení kariéry než k jejímu startu. 

Seznamu dlouhodobě kraluje co nevidět pětatřicetiletý brněnský forvard Jakub Řezníček, jemuž v tuto chvíli chybí už jen čtyři branky ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů. V sezoně absolvoval všech 31 dosavadních zápasů a díky devatenácti trefám a třem asistencím vede "kanadské bodování" právě on. V posledních čtyřech ligových duelech Brna však k žádné brance nepomohl.

Jan Chramosta, dvaatřicetiletý nejlepší kanonýr v historii domácího poháru, jenž je doma na jablonecké Střelnici, nasbíral o dva body méně, když si připsal 14 gólů a šest přesných přihrávek. Také jeho forma však v posledních dnech stagnuje, o čemž svědčí to, že vyšel naprázdno jak proti Zlínu, tak proti Bohemians Praha 1905.

Jeho góly na slovenské mapě už nejde přehlížet. Svěřenec Ščasného je na radaru slavných "S" i Viktorie

Nejmladším účastníkem nejlepší trojky je Mick van Buren, který oslaví své jednatřicáté narozeniny letos v létě. Ten se dosud podepsal pod 18 branek - jedenáct bodů nasbíral na podzim v Liberci a zbylých sedm zaznamenal na jaře ve Slavii, které pomohl jednou trefou o víkendu zdemolovat Bohemians Praha 1905. Předtím však vyšel nizozemský bojovník z Edenu naprázdno s Hradcem Králové i Baníkem Ostrava.

P.S.: A aby veteránů v čele žebříčků nebylo málo, nejlepším gólovýma asistentům pořád vládne jednačtyřicetiletý Marek Matějovský, jenž ukazuje záda Højerovi, Horovi, Kuzmanovičovi i Růskovi.

Kanadské bodování FORTUNA:LIGY po 31. kole:

22 - Jakub Řezníček (Zbrojovka Brno)
20 - Jan Chramosta (Jablonec)
18 - Mick van Buren (Slavia)