Penalta zahraná do středu branky? Chramostovo poprvé ve dvaatřiceti letech

Penalta zahraná do středu branky? Chramostovo poprvé ve dvaatřiceti letech

Nejlepší střelec v historii domácího poháru Jan Chramosta už nastřílel v rámci ligové sezony 15 branek, což je jeho nový osobní rekord.

Poslední přesný zásah zaznamenal na domácí Střelnici proti Baníku z pokutového kopu, který poprvé v profesionální kariéře zahrál doprostřed branky. O všem byl rozhodnutý již předem...

"Celou kariéru chci kopnout penaltu doprostřed. Pořád si to říkám, ale vždycky to dám na jistotu do strany. O víkendu už jsem věděl, že to takhle kopnu. Z mého pohledu to vypadalo docela jednoduše. Taková ta poučka, že brankář skočí, to vyšlo," vrátil se k poslednímu kolu dvaatřicetiletý forvard, jehož slova nabídly stránky fkjablonec.cz.

Nechtěl by se ještě pokusit o zisk koruny pro nejlepšího střelce soutěže? Jakub Řezníček už se několik kol neprosadil, do konce zbývají tři zápasy a na staršího kanonýra mu v tuto chvíli chybí čtyři trefy.

"Úplně upřímně tohle fakt neřeším. Hlavní pro mě je to, abychom se zachránili. Jsem v klidu a tímhle se rozhodně nestresuji," přidal hráč týmu, který má aktuálně k dobru na barážové pozici šest bodů a vypadá to, že by se měl s přehledem zachránit.

"Delší dobu jsme už nevyhráli. Sice neprohráváme, ale po bodu to naskakuje pomalu. Víme, že týmy za námi se přibližují. Věřím, že příště nám stačí výhra k tomu, abychom se zachránili. Snad to zvládneme co nejdříve. Brno musíme doma příště porazit," burcoval severočeskou kabinu produktivní snajpr Jablonce.

Bude to jako finále, snad k tomu tak přistoupíme, říká Courtois, který je v třetím semifinále LM po sobě