Dva hráči ze základu Sparty, kteří by se na Letné nemuseli dočkat příštího léta? Mikolanda má jasno...

Dva hráči ze základu Sparty, kteří by se na Letné nemuseli dočkat příštího léta? Mikolanda má jasno...

Expert Petr Mikolanda, který ve své hráčské kariéře prošel nejen Slavií, Mladou Boleslaví a Viktorií Žižkov, ale také West Hamem či Swindonem, veřejně pochválil sparťany Jana Kuchtu a Matěje Kováře.

Prvně jmenovaný si připsal v rudých barvách 15 soutěžních branek, což není úplně málo...

"Po podzimu se do něj všichni opírali, ale on si musel zvyknout na diametrálně odlišný styl hry. Až na jaře si všechno sedlo," citoval osmatřicetiletého odborníka sport.cz.

Podle něj jde o nepříjemný typ útočníka, který po celou dobu presuje a souboje s ním bolí. Když se k tomu přidá i produktivita, Lokomotiv Moskva by nemusel být jeho poslední zahraniční štací.

"Teď se zlepšil, ale podle mě se bude zlepšovat i dál. Pokud se Sparta dostane do základních skupin evropských soutěží a budou tam hrát dobrý fotbal, tak Kuchtu maximálně příští léto někdo koupí," zavěštil si někdejší mládežnický reprezentant Česka.

Líbí se mu i čerstvě třiadvacetiletý strážce svatyně Matěj Kovář, o němž se v poslední době píše, že by si ho mohl Manchester United stáhnout z pražského hostování předčasně. Mikolanda by se tomu nedivil a i by si ho v divadle snů na Old Trafford dokázal představit.

"Je klidný, čte pozice střelců, přesně tohle Sparta potřebovala. Vytáhlého brankáře, co má kvalitu nohama. Sparta o něj přijde stejně. To, co ukázal na Letné, je nejlepší pozvánkou do Premier League. Je to mladý gólman, který patří Manchesteru a ten si ho rychle stáhne. Matěj je za mě skvělá dvojka, V Manchesteru by se postupně dostával do podvědomí a chytal třeba víc a víc. Všichni bychom si přáli, kdybychom zase měli gólmana v Premier League," zakončil na adresu 196 centimetrů vysokého brankáře z epet ARENY.

Sparta musí zrychlit, na evropský fotbal je moc pomalá. Kuchta? Pro mě to hráč za sto miliónů není, říká Pulpit