Straka výrazně vstoupil do historie trenčínského fotbalu a vždy tam bude mít dveře otevřené, přesto končí

Straka výrazně vstoupil do historie trenčínského fotbalu a vždy tam bude mít dveře otevřené, přesto končí

František Straka nebude v příští sezoně pokračovat na lavičce Trenčína. Čtyřiašedesátiletý český kouč dovedl tým k záchraně v nejvyšší slovenské soutěži, vedení klubu s ním přesto neprodlouží spolupráci. 

"Trenér splnil cíl, v další sezoně už ale u prvního týmu působit nebude. Vedení klubu se na základě dlouhodobé analýzy a zhodnocení situace rozhodlo v budoucnu vydat jiným směrem, obě strany si situaci vyjasnily. Trenér František Straka vstoupil sice krátce, ale výrazně do historie trenčínského fotbalu. Bude u nás mít vždy dveře otevřené," stojí v prohlášení.

Straka převzal tým na konci března na předposlední pozici. V osmi ligových zápasech měl bilanci čtyř výher, dvou remíz a dvou porážek. Ve dvanáctičlenné soutěži obsadil Trenčín devátou pozici.

Bývalý reprezentační obránce před krátkým angažmá na Slovensku trénoval naposledy druholigový Třinec, kde skončil předloni v srpnu. V minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Koučoval rovněž Slovan Bratislava a v jednom utkání byl na lavičce české reprezentace.

Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce