První letní posila pro Dynamo už je potvrzena. Na Střeleckém ostrově se upsal nejproduktivnější hráč F:NL

První letní posila pro Dynamo už je potvrzena. Na Střeleckém ostrově se upsal nejproduktivnější hráč F:NL

První letní posilou českobudějovického týmu se stal ofenzivní záložník Jan Suchan. Aktuálně druhý nejlepší střelec druhé ligy zamíří do Dynama po sezoně z Vlašimi, v novém působišti se dohodl na smlouvě do 30. června 2026. 

Sedmadvacetiletý Suchan patří poslední dobou k nejlepším střelcům druhé ligy. Do Vlašimi přišel vloni v lednu a za 15 zápasů minulé sezony dal devět branek. Ještě lépe se mu daří v tomto ročníku, v němž mu dvě kola před koncem patří ve střelecké tabulce s 15 góly dělené druhé místo.

Během kariéry prošel Suchan mateřskou Příbramí, Teplicemi, Karvinou, Vyšehradem či Plzní, kde se ale neprosadil. Jihočeši typologicky podobného hráče hledali delší dobu. "Jedná se o tvořivého ofenzivního záložníka. Hraje na pozici desítky, která nám v týmu chyběla," poznamenal sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Dynamo, které v končící sezoně vypadlo v semifinále nadstavbové skupiny o umístění, nečekaně opustila hned šestice hráčů. V klubu po vypršení smlouvy už nebudou působit bývalý kapitán Patrik Čavoš, obránci Benjamin Čolič, Lukáš Skovajsa a Branislav Sluka, křídelník Matej Mršič ani zkušený útočník Michal Škoda.

Na Střeleckém ostrově končí nejen Čavoš a Škoda. Zápotočný s Niklem se obejdou i bez tohoto čtyřlístku...