Nejlepší záložník ligy? LK37 přetlačil Olayinku i Haraslína. Mezi útočníky se museli Kuchta a Chramosta sklonit před...

Nejlepší záložník ligy? LK37 přetlačil Olayinku i Haraslína. Mezi útočníky se museli Kuchta a Chramosta sklonit před...

Nejlepším útočníkem prvoligové sezony byl v anketě Ligové fotbalové asociace zvolen brněnský lídr střelecké tabulky Jakub Řezníček, záložníkem pak Ladislav Krejčí mladší, který jako kapitán dovedl pražskou Spartu k titulu.

Letenští ovládli tři ze čtyř doprovodných anket, už ve středu LFA oznámila vítězství brankáře Matěje Kováře a Asgera Sörensena mezi obránci. Hlavní kategorie budou vyhlášeny v sobotu, kdy je na programu poslední kolo nadstavbové skupiny o titul.

Přestože Brno ve středu před nedělním závěrečným kolem sezony kleslo na poslední místo tabulky, jeho nejlepší střelec Řezníček prožívá životní sezonu. Zkušený útočník, který v pátek oslaví 35. narozeniny, dosud zaznamenal v ligovém ročníku 19 branek a je krok od triumfu mezi kanonýry. Zároveň mu schází už jen dva góly ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů pro hráče se 100 a více trefami v nejvyšších soutěžích.

Řezníček v hlasování trenérů, kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů jasně kraloval a druhého v pořadí sparťana Jana Kuchtu porazil o 65 bodů. O dalších 50 bodů zpět skončil na třetím místě jablonecký Jan Chramosta.

Krejčí dotáhl jako kapitán Spartu k prvnímu ligovému titulu po devíti letech, který Letenští definitivně získali v úterý po bezbrankové remíze v Uherském Hradišti v předposledním čtvrtém kole nadstavby. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant vinou zranění zasáhl na podzim jen do dvou kol, v jarní části se ale dostal do životní formy.

I když Krejčí v ligové sezoně nastoupil jen do 18 zápasů, dal 13 branek a mezi záložníky je v soutěži nejlepším střelcem. Řadu utkání navíc defenzivní univerzál odehrál na pozici stopera. Krejčí byl především specialistou na penalty, proměnil všech osm. Jeho trefy z pokutových kopů byly klíčové v závěru sezony.

Sparťanský kapitán v hlasování získal 104 bodů a druhého spoluhráče Lukáše Haraslína překonal výrazně o 51 bodů. Na třetí příčce se umístil nigerijský křídelník Peter Olayinka ze Slavie.

LFA tradičně nejprve zveřejňuje výsledky doprovodných kategorií. V pátek oznámí tříčlennou finálovou nominaci na vítěze hlavních kategorií, které vyhlásí v sobotu.

Nejlepším obráncem ligy se stal Sörensen. A co brankář? Nita i Kolář se museli sklonit před Kovářem