V Liberci považují sedmé místo za pěknou tečku. Hradec bude hrát tak, aby se mohl kouknout fanouškům do očí

V Liberci považují sedmé místo za pěknou tečku. Hradec bude hrát tak, aby se mohl kouknout fanouškům do očí
PREVIEW

Týmy Liberce a Hradce Králové odehrají v pátek v ligové nadstavbě odvetu finále skupiny o umístění. V úvodním utkání minulý týden zvítězil Slovan v mladoboleskavském azylu Východočechů vysoko 4:0 a je blízko konečnému sedmému místu. Severočeši v lize s Hradcem třináctkrát po sobě neprohráli.

Vítěz skupiny o umístění mezi sedmým a desátým týmem po základní části získá milion korun a v příští sezoně domácího poháru bude nasazen do 3. kola. Liberečtí v semifinále vyřadili České Budějovice, Hradec přešel přes Mladou Boleslav. Slovan si zahrál skupinu o umístění i před rokem, kdy vypadl v semifinále.

Tentokrát jsou Severočeši blízko k prvenství. Hradec porazili ve všech třech zápasech této sezony a doma s ním prohráli jen v úvodním z dosavadních 16 duelů nejvyšší soutěže. Liberečtí se v závěru ročníku dostali do formy a v posledních dvou zápasech si připsali vysoká vítězství 4:0.

"Budeme chtít navázat na velmi dobrý výkon z prvního zápasu. I když jsme si přivezli výborný výsledek, nesmíme nic podcenit, čeká nás náročných 90 minut. Povedený výkon, výhra a konečné sedmé místo by byly pěknou tečkou za touto sezonou," uvedl asistent libereckého trenéra Jakub Harant.

Hradec chce dvojzápas ještě zdramatizovat, byť v Liberci v lize desetkrát po sobě prohrál a v posledních pěti duelech tam neskóroval. Východočeši zvítězili v jediném z posledních šesti utkání nejvyšší soutěže.

"Odvetu nevzdáváme. Budeme hrát, jako by to bylo 0:0, abychom se mohli fanouškům kouknout do očí. Rádi bychom úvodní porážku 0:4 nějak odčinili, takhle se hrát nedá a tak se nechceme prezentovat," řekl královéhradecký trenér Stanislav Hejkal.

Zápas začne v pátek v 18:00.

Předpokládané sestavy:

Liberec: Bačkovský - Plechatý, Prebsl, Purzitidis - Ndefe, Doumbia, Frýdek, Varfolomejev, Mikula - Olatunji, Rondič.

Hradec: Bajza - Klíma, Čech, Leibl - Gabriel, Kodeš, Kučera, Novotný - Kubala - Koubek, Vašulín.

Absence: Gebre Selassie, Mészáros, Višinský - Dvořák, Pudhorocký, Ševčík (všichni zranění), Čihák, Ryneš (oba nejistý start).

Zajímavosti:

- Liberec v lize s Hradcem 13x za sebou neprohrál a v posledních 4 vzájemných zápasech v nejvyšší soutěži zvítězil (včetně všech 3 v této sezoně)

- Hradec zvítězil jen v úvodním z 16 ligových zápasů v Liberci, 10x za sebou tam prohrál a v posledních 5 duelech neskóroval

- Liberec v semifinále skupiny o umístění vyřadil Č. Budějovice, Hradec postoupil přes M. Boleslav

- Liberec se ve skupině o umístění představil i vloni

- Liberec 2x za sebou zvítězil 4:0

- Liberec prohrál jediný z posledních 5 domácích ligových zápasů

- Hradec vyhrál jediný z posledních 6 ligových zápasů

- Hradec venku v lize 3x po sobě nezvítězil a poslední 2 zápasy tam remizoval

- vítěz skupiny o umístění získá milion korun a v příští sezoně domácího poháru bude nasazen do 3. kola

Pět událostí 4. kola nadstavby: Trápení Řezníčka, Kováč se strachuje o Nitu, loučení s Bílkem nedopadlo