Brankářské naděje Slavie? Markoviče pustí sešívaní do Ostravy a Kinského přesunou z Vyškova do Pardubic

Brankářské naděje Slavie? Markoviče pustí sešívaní do Ostravy a Kinského přesunou z Vyškova do Pardubic

Jak naloží Slavia, která se mezi třemi tyčemi stále spoléhá na tandem Ondřej Kolář - Aleš Mandous, se svými mladými brankářskými talenty Jakubem Markovičem (21) a Antonínem Kinským (20)?

Zatímco prvně jmenovaný brankář, který byl v nedávno skončené sezoně náhradníkem v Pardubicích, by měl být natvrdo prodán do Baníku Ostrava, druhého zmíněného gólmana, jehož vychovala Dukla, čeká další hostování.

Syn držitele z bronzu 2004, který už je součástí české reprezentační jednadvacítky, je považován za velký příslib do budoucna a ve Vyškově si ho nemohou vynachválit.

"Už teď je to naše velká opora, v životě jsem snad netrénoval nadějnějšího brankáře. Ten roste nejen pro naši první ligu," rozplýval se na webu mfkvyskov.cz asistent trenéra Rostislav Horáček.

Pakliže by se druhému týmu uplynulého ročníku F:NL nepodařilo přes Trinity Zlín prokousat do FORTUNA:LIGY, Kinský už by se ve druhém patře domácího fotbalu pohybovat neměl a je domluveno jeho zapůjčení mezi elitu.

Pokud Pardubice nepřipustí překvapení a dokážou udržet Příbram ve druhé lize, Kinský by podle informací iSport.cz mohl dorazit právě na východ Čech do CFIG Arény.

Jeho příchod má být podmíněn tím, že ostřílený a finančně nákladný veterán Florin Nita, jehož nedávno Radoslav Kováč veřejně sepsul za chybu, nakonec přeci jen zamíří zpět do rumunského prostředí.

Ve druhé lize už Kinský své kvality dokázal nejednou, od léta před ním ale bude stát ještě o něco třaskavější sportovní výzva. Místo útočníků Chrudimi, Třince či Jihlavy totiž bude pravděpodobně zastavovat nájezdy Sparty, Plzně a spol.

Slavia nalezla shodu v otázce prodloužení spolupráce se slovenským univerzálem Schranzem