V Edenu pracuje Vlčkovi hlava jinak: K ostatním stoperům vzhlížím a učím se od nich každý den, abych mohl být lepší

V Edenu pracuje Vlčkovi hlava jinak: K ostatním stoperům vzhlížím a učím se od nich každý den, abych mohl být lepší

V prvním týmu Slavie už se od začátku letní přípravy pere o místo také dvaadvacetiletý stoper Tomáš Vlček, jenž si v posledních letech zahrál také za Ústí nad Labem, Vysočinu Jihlava a Pardubice.

V generálce na ligu proti Dynamu Drážďany (1:1) si zahrál mladý zadák posledních třicet minut, a když asistoval Ivanu Schranzovi minutu před koncem u vyrovnávací branky, zkušený slovenský útočník mu vysekl kompliment, že šlo o přihrávku jako z repertoáru Luky Modriče.

V Edenu dorazilo na poslední přátelský zápas necelých 17 tisíc diváků a Vlček neměl problém přiznat, že v takové atmosféře v životě nehrál...

"Bylo naprosto fantastické být u toho na hřišti. Užíval jsem si každou minutu. Tady ve Slavii všichni klubem žijí, milují ho. Je moc hezké dělat jim radost. Jsem moc vděčný, že si tu může zahrát," přiznal webem slavia.cz citovaný perspektivní obránce.

Jak prožívá těžký boj o místo v sestavě? Není tajemství, že slavné vršovické "S", který bude chtít být úspěšné hned na třech frontách současně, disponuje již nějaký čas nejširším kádrem v zemi.

"Jelikož je Slavia největší a nejlepší klub v Česku, tak je zde konkurence obrovská. Mám ohromnou motivaci se o místo porvat. K ostatním stoperům vzhlížím, učím se od nich každý den, abych mohl být ještě lepší. Hlava pracuje jinak, když máte jisté místo. Když vím, že se musím rvát do poslední chvíle, je to pro mě jen dobře. Budu dál tvrdě pracovat, abych tady dostal šanci. Snad se mi to podaří. Dělám maximum možného," ubezpečil slávistické fanoušky Vlček.

V průběhu léta byl v týmové hierarchii až stoperem číslo 5, s tím, že Taras Kačaraba, Igoh Ogbu, Aiham Ousou i Sheriff Sinyan byli před ním. Na konci přípravy už to však platit nemusí...

Letní posily pro Spartu. Jakou mají šanci na základní sestavu?