Nabídce od Sparty bych se nebránil, ale zatím nepřišla. Vypadá to spíš na zahraničí, přiznává Vaclík

Nabídce od Sparty bych se nebránil, ale zatím nepřišla. Vypadá to spíš na zahraničí, přiznává Vaclík

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík zvažuje další kroky v kariéře a hledá vhodné angažmá. Připojil se tak k řadě brankářů, kteří hledají své místo po ukončení svých současných smluv.

Nové angažmá Tomáše Vaclíka zatím vypadá na další zahraniční štaci. „Jsme v kontaktu s kluby, domlouváme se a vybíráme, co bude pro nás pro všechny, tedy pro mě a pro celou rodinu, nejlepší. Momentálně je jedna konkrétní nabídka na stole, kterou probíráme zleva i zprava, i třeba kvůli škole a dětem. Už se nerozhodují pouze za sebe, ale je potřeba, aby více věcí do sebe zapadlo,“ sdělil pro tn.nova.cz reprezentační brankář Tomáš Vaclík.

Pro české brankáře se situace na trhu zdá být složitější. Většina z nich hledá novou výzvu v zahraničí, ať už z důvodu uvolnění místa v jejich domácích klubech nebo touhy po nových výzvách. „Myslím, že je to složitější. Nejde jenom o mě, teď třeba skončil De Gea v Manchesteru United a taky ještě nemá angažmá. Hugo Lloris oznámil, že bude končit a že půjde jinam, ale nakonec nikam neodešel. U nás brankářů je vždycky potřeba, aby se někdo někam posunul, a to gólmanské místečko se uvolnilo,“ pokračoval rodák z Ostravy.

I když by se Vaclík rád jednou vrátil do pražské Sparty, zatím mu nabídka nepřišla. „Já cítím, že v Česku bych se mohl se vracet pouze do jednoho klubu, takže to zatím vypadá na to zahraničí. Nabídce od Sparty bych se rozhodně nebránil, ale zatím nepřišla,“ dodal někdejší brankář Sparty.  

Vaclík strávil ve Spartě dvě a půl sezony, předtím vybojoval se Žižkovem postup do tehdejší Gambrinus ligy. Po angažmá na Letné se v sezoně 2014/15 upsal švýcarské Basileji, kde působil čtyři sezony. Následně tři roky odchytal ve španělské Seville, poté se přesunul do řeckého Olympiakosu a poslední půlrok chytal druhou nejvyšší anglickou soutěž za Huddersfield.

Dočká se Vitík velkolepého přestupu? Ajax by už údajně měl vést rozhovory s vedením Sparty