Barca přejela Real, Liverpool si zastřílel, Chelsea splnila povinnost, Dortmund a Atlético našly recept na obry z Manchesteru

OBSAHUJE VIDEO

Uplynulý víkend toho v rámci přípravných soubojů napříč celým Starým kontinentem nenabídl zrovna málo. Jen namátkou - Parma přetlačila Bochum (1:0), AZ Alkmaar vyzrál na Southampton (1:0) a Norwich City si vyšlápl na Olympiakos Pireus, s tím, že Blackburn těsně podlehl Gironě (2:3) a Swansea City si pochutnalo na Readingu (4:0).

Haaland a spol. museli v Tokiu otáčet, Manchester United přehrál Arsenal, Chelsea se nadřela, West Ham nepřesvědčil

V akci ovšem byla i mnohem "větší zvířata". Manchester United sice začal léto třemi výhrami v řadě, nicméně poslední tři duely prohrál a po Wrexhamu a Realu Madrid se musel na neutrální půdě v Las Vegas sklonit i před Borussií Dortmund.

Manažera Ten Haga potěšili v Nevadě pouze střelci Diogo Dalot a Antony, jimž u jejich branek asistoval Van de Beek. Ve žlutočerných barvách se zapsali do střelecké listiny Moukoko a dvougólový Malen, jenž zužitkoval přesných přihrávek Adeyemiho se Sabitzerem.

Vestfálský obr ze Signal Iduna Parku ovládl všech pět dosavadních soubojů léta a do zbylých příprav s Chelsea a Ajaxem Amsterdam tak půjde velmi dobře naladěn.

Chelsea si v americkém Marylandu poradila s Fulhamem, když obě své branky zaznamenala ještě v prvním dějství. Nejprve skóroval Thiago Silva a čtyři minuty před půlí zaúřadoval Nkunku.

Liverpool neprohrál ani v rámci svého třetího letního vystoupení. Po přátelských zápasech v Německu se jen přesunul do Singapuru, kde rozdrtil aktuálně druholigový Leicester City 4:0. Na tamním národním stadionu postupně udeřili Núñez, Clark, Diogo Jota a Doak, Mohamed Salah pak bral dvě gólové asistence.

Liverpoolu nestačily v Německu na výhru ani čtyři góly, Real předvedl v Kalifornii proti AC Milán velký obrat

Premiérovou porážku léta museli rozdýchat hráči úřadujícího šampiona Premier League i Ligy mistrů, kteří v Soulu nestačili na Atlético Madrid, za který přesně pálili Depay s Carrascem. Jediným střelcem Manchesteru City byl Rúben Dias, jehož vyslal do gólové šance Sergio Gómez.

Příliš úspěšný nebyl ani West Ham United, který během předsezonní přípravy poprvé klopýtl, o což se ve svém Roazhon Parku postaralo francouzské Rennes. V rámci porážky 1:3 byl čestným střelcem "Kladivářů" Souček.

První El Clásico sezony se podávalo v Texasu a přineslo jasnou výhru mistra LaLigy 3:0. V barcelonském trikotu pokořili obranu Realu Dembélé, Fermín a Ferran Torres, jenž pečetil skóre v první minutě nastavení. Xaviho výběr se tak rehabilitoval po nedávné "hokejové" porážce s Arsenalem (3:5).

Taktéž mistrovská Neapol se po střetech s Anaune (6:1) a SPALem (1:1) opět rozstřílela a ve středu Apeninského poloostrova smázla Hatayspor 4:0. V hlavní roli byli pouze dva střelci, a to Osimhen, který úřadoval ve 23. a 27. minutě a Simeone, jenž zaznamenal branky v 64. a 70. minutě.

Benfica sice vstoupila do přípravného léta čtyřmi triumfy, v závěru července se ovšem zasekla a po Burnley (0:2) podlehla v Nizozemsku také Feyenoordu Rotterdam (1:2). V základní sestavě obra z Primeira Ligy nechyběli Bah ani Jurásek, s tím, že jediným střelcem "Orlů" byl střídající Musa.