Chystá se exodus gólmanů? Saúdové touží po Navasovi i jedničce Liverpoolu

Chystá se exodus gólmanů? Saúdové touží po Navasovi i jedničce Liverpoolu

Odliv fotbalistů z elitních evropských klubů do Saúdské Arábie nekončí. Naopak, asi jsme stále teprve na začátku. Tamním gigantům se totiž zachtělo mít i kvalitní gólmany. A malé cíle si šejkové nevybrali - míří do Paříže a Liverpoolu. 

Le Parisien totiž informuje, že saúdský Al Hilal má zájem o brankáře Paris Saint-Germain Keylora Navase.

S kostarickým gólmanem se v PSG nepočítá, navíc přišel další brankář v podobě Arnaua Tenase. Navas strávil minulou sezónu na hostování v Premier League v Nottinghamu, což o jeho pozici v týmu dost vypovídá.

Podle deníku Le Parisien se o Navase zajímá zejména Al Hilal, který také projevil zájem o Navasova spoluhráče Marca Verrattiho. Al Hilal si již v létě zajistil několik významných přestupů, když do klubu přivedl Kalidoua Koulibalyho, Segeje Milinkoviće-Saviće a Malcoma. Navas, jehož smlouva s PSG platí do léta 2024, by mohl být dalším příchodem.

Liverpoolský brankář Alisson Becker je další hvězdou, která by mohla přestoupit do Arábie. Foot Mercato totiž informuje, že se o Brazilce zajímá Al-Nassr, tedy tým, kde působí hráči jako Séko Fofana, Sadio Mané nebo Cristiano Ronaldo. Gólman by se po Robertu Firminovi a bývalém kapitánovi Jordanu Hendersonovi stal třetím hráčem Reds, který by se do státu u Perského zálivu přesunul.

Francouzský list uvádí, že Becker má zájem o případný přestup, který by znamenal jeho odchod z Premier League po pěti sezónách plných trofejí - včetně titulu v Premier League, vítězství v FA Cupu a v Lize mistrů. Al-Nassr se prý na příchod bývalého hráče Říma zaměřil po nevýrazném výkonu své současné brankářské jedničky Nawafa Al-Aqidiho v úvodním zápase sezony.